تجربه لذت‌بخش هم‌نشینی کودکان و نوجوانان با تاریخ و فرهنگ در کتابخانه و موزه ملی ملک

تجربه لذت‌بخش هم‌نشینی کودکان و نوجوانان با تاریخ و فرهنگ در کتابخانه و موزه ملی ملک سال‌های پیاپی، صبح‌ها که به بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران که بیایی، گروه‌هایی شادمان از کودکان و نوجوانان را می‌بینی که سرخوشانه و موی‌شکافانه در تالارهای موزه‌ای در کنار تماشای آثار تاریخی و هنری، در کارگاه‌هایی عملی حضور می‌یابند تا در تجربه‌ای دوست‌داشتنی، از دریچه‌ای نو موزه تاریخ و آثار موزه‌ای را بشناسند. کارگاه ضرب سکه در کتابخانه و موزه ملی ملک، یکی از آن تجربه‌ها است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

نمایشگاه «گوهر گره» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه «گوهر گره» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت با گشایش نمایشگاه «گوهر گره» گزیده آثار اهدایی زنده‌یاد استاد حسین زمرشیدی چهره ماندگار ایران در عرصه معماری سنتی به کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی می‌توانند به تماشای گوشه‌هایی از هنر معماری سنتی این سرزمین بنشینند.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک از آخرین کتاب زنده‌یاد استاد حسین زمرشیدی رونمایی کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک از آخرین کتاب زنده‌یاد استاد حسین زمرشیدی رونمایی کرد کتابخانه و موزه ملی ملک هم‌زمان با برپایی آیین گرامی‌داشت حضرت فاطمه سلام‌الله علیها از کتاب «آثار معماری قدسی» آخرین دستاوردهای پژوهشی زنده‌یاد استاد حسین زمرشیدی در گستره معماری اسلامی- ایرانی رونمایی کرد.

ادامه مطلب

آیین بزرگ‌داشت استاد حسین زمرشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

آیین بزرگ‌داشت استاد حسین زمرشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود آیین یادبود و بزرگ‌داشت استاد حسین زمرشیدی پژوهشگر، نویسنده و استادبرجسته معماری سنتی ایرانی- اسلامی و اهداکننده کتابخانه شخصی و مجموعه آثار هنری به کتابخانه و موزه ملی ملک در روز شنبه 26 بهمن 1398 خورشیدی هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

زمینه گسترش خدمات فرهنگی و هنری در خانه تاریخی ملک فراهم می‌آید

زمینه گسترش خدمات فرهنگی و هنری در خانه تاریخی ملک فراهم می‌آید با امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان کتابخانه و موزه ملی ملک و هیات امنای بازار تهران، کوشش‌های فرهنگی و هنری بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران در گستره بازار تهران با تمرکز بر فعال‌سازی خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران گسترش می‌یابد.

ادامه مطلب

بخش معاصر خانه تاریخی ملک در بازار تهران گشایش یافت

بخش معاصر خانه تاریخی ملک در بازار تهران گشایش یافت گردشگران و دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی، با گشایش بخش معاصر خانه تاریخی ملک از این‌پس می‌توانند مکان پیشین تالار قرائت‌خانه و مخزن نسخه‌های خطی و کتاب‌های چاپیکتابخانه و موزه ملی ملک را در خانه پدری حاج حسین آقا ملک بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک ببینند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

نمایشگاه «گوهر گره» گزیده اهدایی زنده‌یاد استاد حسین زمرشیدی به کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد

نمایشگاه «گوهر گره» گزیده اهدایی زنده‌یاد استاد حسین زمرشیدی به کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد نمایشگاه «گوهر گره» گزیده اهدایی زنده‌یاد استاد حسین زمرشیدی به کتابخانه و موزه ملی ملک، در روز شنبه 26 بهمن 1398 خورشیدی هم‌زمان با برپایی آیین جشن گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

​دیدار برندگان خارجی جایزه کتاب سال 1398 از کتابخانه و موزه ملی ملک

​دیدار برندگان خارجی جایزه کتاب سال 1398 از کتابخانه و موزه ملی ملک برندگان خارجی جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در 1398 خورشیدی در دیدار تالارهای موزه‌ای موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به تماشای گوشه‌هایی از برگ‌های زرین فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی نشستند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک پنج نمایشگاه در تهران و شهرهای دیگر برپا کرد

کتابخانه و موزه ملی ملک پنج نمایشگاه در تهران و شهرهای دیگر برپا کرد کتابخانه و موزه ملی ملک مجموعه‌ای از نمایشگاه‌های تصویرهای آثار موزه‌ای را هم‌زمان با فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، با همکاری دیگر مرکزها و نهادهای فرهنگی در تهران و شهرهای دیگر برپا کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

نمایشگاه «گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا شد

نمایشگاه «گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا شد کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی موجود در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک را هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی برپا کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص