کارگاه رایگان آشنایی با تذهیب و حل‌کاری در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

کارگاه رایگان آشنایی با تذهیب و حل‌کاری در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک، «کارگاه آشنایی با تذهیب و حل‌کاری» را هم‌زمان با برگزاری یازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم در دهه کرامت 1398 خورشیدی و آغاز جشن‌های فرخنده‌زادروز امام رضا علیه‌السلام در این گنجینه برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

نمایشگاه «به خط خویشتن» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه «به خط خویشتن» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت نمایشگاه «به خط خویشتن» گزیده‌ای از نسخه‌های خطی اهدایی زنده‌یاد آیت‌الله سیداحمد حسینی زنجانی (ره) به کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با دهه کرامت در کتابخابزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برپا شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

کارگاه آموزشی «تاریخ نجوم اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

کارگاه آموزشی «تاریخ نجوم اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه آموزشی «تاریخ نجوم اسلامی (با تاکید بر کتاب عیون اخبار الرضا علیه‌السلام)» را هم‌زمان با برگزاری یازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم در دهه کرامت 1398 خورشیدی و آغاز جشن‌های فرخنده‌زادروز امام رضا علیه‌السلام برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

هشت نمایشگاه سیار کتابخانه و موزه ملی ملک در مرکزهای فرهنگی، موزه‌ها و نگارخانه‌های تهران به نمایش درآمد

هشت نمایشگاه سیار کتابخانه و موزه ملی ملک در مرکزهای فرهنگی، موزه‌ها و نگارخانه‌های تهران به نمایش درآمد هشت نمایشگاه سیار تصویر نفایس کتابخانه و موزه ملی ملک در مرکزهای فرهنگی، موزه‌ها و نگارخانه‌های تهران هم‌زمان با دهه کرامت و برگزاری یازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم برپا شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ تیر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

«خانه تاریخی ملک» به پایگاهی برای توسعه فرهنگ دینی تبدیل می‌شود

«خانه تاریخی ملک» به پایگاهی برای توسعه فرهنگ دینی تبدیل می‌شود قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: بنابر تاکیدات و رهنمودهای تولیت آستان قدس رضوی، «خانه تاریخی ملک» به پایگاهی برای توسعه فرهنگ دینی و وقف و نذر مبدل خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ تیر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

کارگاه نقاشی گل‌ومرغ (پیشرفته) در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

کارگاه نقاشی گل‌ومرغ (پیشرفته) در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود کارگاه نقاشی گل‌ومرغ (پیشرفته)، هم‌زمان با برگزاری یازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم در دهه کرامت 1398 خورشیدی و آغاز جشن‌های فرخنده‌زادروز امام رضا علیه‌السلام در این گنجینه برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ تیر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نشست نقد و بررسی کتاب «تزیینات معماری بارگاه حضرت رضا علیه‌السلام» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

نشست نقد و بررسی کتاب «تزیینات معماری بارگاه حضرت رضا علیه‌السلام» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود نشست نقد و بررسی کتاب «تزیینات معماری بارگاه حضرت رضا علیه‌السلام»، هم‌زمان با برگزاری یازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم در دهه کرامت 1398 خورشیدی و آغاز جشن‌های فرخنده‌زادروز امام رضا علیه‌السلام در این گنجینه برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ تیر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

بخش قاجاری خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران گشایش یافت

بخش قاجاری خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران گشایش یافت آیین آغاز برنامه‌های ویژه دهه کرامت و یازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، با گشایش بخش نخست بهره‌برداری از خانه تاریخی ملک و نمایش اختصاصی پرده مفروش متبرک حرم معصومه سلام‌الله علیها و برپایی نمایشگاه عکس‌های تاریخی حرم حضرت معصومه سلام‌الله در دوره قاجار، در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین برگزار شد.

ادامه مطلب

یازدهمین جشنواره ماه هشتم با نمایشگاه‌ها، تورهای ویژه و کارگاه‌های آموزشی در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

یازدهمین جشنواره ماه هشتم با نمایشگاه‌ها، تورهای ویژه و کارگاه‌های آموزشی در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت یازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم، هم‌زمان با دهه کرامت از روز پنج‌شنبه 13 تا روز یک‌شنبه 23 تیر 1398 خورشیدی با برنامه‌های گوناگون در بخش‌های نمایشگاهی، تورهای ویژه بازدید، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های پژوهشی و آیین‌های ویژه گرامی‌داشت، در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت.

ادامه مطلب

تور آشنایی با علوم در ایران اسلامی در کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه علوم و فناوری برگزار می‌شود

تور آشنایی با علوم در ایران اسلامی در کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه علوم و فناوری برگزار می‌شود نخستین دوره تور ویژه «آشنایی با علوم در ایران اسلامی» هم‌زمان با برگزاری دهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در روزهای یک‌شنبه 16 و شنبه 22 تیر 1398 خورشیدی برگزار می‌شود. مهمانان این تور به قلمروی شگفت‌انگیز دستاوردهای علمی دانشمندان ایران در روزگار اسلامی سفر خواهند کرد. این تور ویژه به مناسبت فرارسیدن جشن‌های زادروز امام رضا علیه‌السلام و دهه کرامت برای دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی برگزار می‌شود. این تور در کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه علوم و فناوری از دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی میزبانی می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۹۸ در اخبار موسسه