​چگونه از بخش نشریات کتابخانه و موزه ملی ملک بهره بگیریم

​چگونه از بخش نشریات کتابخانه و موزه ملی ملک بهره بگیریم بخش نشریات و مطبوعات کتابخانه و موزه ملی، گنجینه‌ای بزرگ از روزنامه‌ها و مجله‌های تاریخی و روز را در خود دارد و خدماتی گوناگون به مخاطبان به ویژه پژوهشگران در زمینه‌های تخصصی ارایه می‌دهد.

ادامه مطلب

​فراخوان جدید کتابخانه و موزه ملی ملک برای جذب نیروی امریه سربازی در رشته‌های گوناگون

​فراخوان جدید کتابخانه و موزه ملی ملک برای جذب نیروی امریه سربازی در رشته‌های گوناگون کتابخانه و موزه ملی ملک (موقوفه آستان قدس رضوی) برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز، تعدادی محدود از متقاضیان دانش‌آموخته دانشگاهی را در رشته‌ها و تخصص‌های زیر برای گذراندن دوره خدمت مقدس سربازی به گونه امریه می‌پذیرد. زمان اعزامی این دسته متقاضیان باید یکم دی 1402 باشد.

ادامه مطلب

پنجمین نشست «درآمدی بر شناخت فرهنگ و هنر ایران» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

پنجمین نشست «درآمدی بر شناخت فرهنگ و هنر ایران» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود پنجمین نشست از دوره آموزشی مطالعات ایران‌شناسی با رویکرد «درآمدی بر شناخت فرهنگ و هنر ایران» با حضور ابوالعلا سودآور در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

قصه شنیدنی سکه بهرام دوم ساسانی

قصه شنیدنی سکه بهرام دوم ساسانی سکه‌های تاریخی، دنیایی شگفت‌انگیز دارند. قصه‌هایی شنیدنی در پسِ نقش‌ها و نوشته‌های این قطعه کوچک فلز نهان شده. راهنمایان موزه‌ها بهترین راویان این قصه‌هایند.

ادامه مطلب

دوره آموزشی نقاشی پشت شیشه در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

دوره آموزشی نقاشی پشت شیشه در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود دوره آموزشی نقاشی پشت شیشه با تدریس استاد مهرنوش بشارت در چارچوب مدرسه تابستانی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

امکان خرید حضوری و غیر حضوری کتاب «روزگار ملک» دوباره فراهم شد

امکان خرید حضوری و غیر حضوری کتاب «روزگار ملک» دوباره فراهم شد با تامین موجودی کتاب «روزگار ملک»، این کتاب در دسترس دوستداران تاریخ و فرهنگ به ویژه پژوهشگران و علاقه‌مندان در زمینه وقف و نیکوکاری جای گرفت.

ادامه مطلب

​آغاز کارگاه آموزشی «بررسی ویژگی‌های مرقع‌سازی در هنر ایران» در کتابخانه و موزه ملی ملک

​آغاز کارگاه آموزشی «بررسی ویژگی‌های مرقع‌سازی در هنر ایران» در کتابخانه و موزه ملی ملک با آغاز کارگاه آموزشی «بررسی ویژگی‌های مرقع‌سازی در هنر ایران»، دوستداران فرهنگ و هنر سنتی از آموزه‌های تخصصی این حوزه در کتابخانه و موزه ملی ملک بهره‌مند شده‌اند.

ادامه مطلب

​چگونه از منابع و تالارهای کتابخانه‌ای موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک بهره بگیریم

​چگونه از منابع و تالارهای کتابخانه‌ای موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک بهره بگیریم کتابخانه ملی ملک با داشتن نزدیک به 20 هزار عنوان نسخه نادر و نفیس خطی، یکی از شش گنجینه بزرگ نسخه‌های خطی ایران است. پنج کتابخانه دیگر عبارت‌اند از کتابخانه ملی، کتابخانه آستان قدس رضوی، کتابخانه مجلس شورای اسلامی، کتابخانه مرحوم آیت‌الله مرعشی نجفی و کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران. امتیاز کتابخانه ملی ملک در این میان، به نفاست و ارزش هنری آثار است. این کتابخانه همچنین بیش از 100 هزار جلد کتاب چاپی، بیش از 4 هزار کتاب چاپ سنگی و بیش از 800 عنوان نشریه ادواری در بیش از 8 هزار مجلد را در کنار بیش از 60 هزار برگ سند در خود جای داده است. بخشی شایان توجه از کتاب‌های چاپی به پیش از سال 1320 خورشیدی متعلق‌اند و در زمره نخستین کتاب‌های چاپی ایران قرار می‌گیرند. کتابخانه ملی ملک پیوسته با خرید کتاب‌های نفیس خطی و چاپی از محل عواید موقوفات ملک غنی‌تر می‌شود. تالارهای محققان، نشریات و مطالعه عمومی در کنار قفسه باز کتاب‌های چاپی از بخش‌های کتابخانه به شمار می‌آیند. کتابخانه ملی ملک همچنین امکانات مجهزی برای انجام امور فنی مانند فراهم‌آوری و سفارش منابع اطلاعاتی، فهرست‌نویسی و سازمان‌دهی منابع اطلاعاتی، فناوری اطلاعات و ارایه تصویر نسخه‌های خطی با شرایط خاص دارد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص