نفایس کتابخانه و موزه ملی ملک در 10 مرکز فرهنگی کشور به نمایش درآمد

تصویرهای نفایس گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک در چارچوب نمایشگاه‌های‌ سیار آثار کتابخانه‌ای و موزه‌ای هم‌زمان با برگزاری دوازدهمین جشنواره «ماه هشتم» در ۱۰ مرکز فرهنگی کشور به نمایش درآمد.

نفایس کتابخانه و موزه ملی ملک در 10 مرکز فرهنگی کشور به نمایش درآمد

هم‌زمان با دهه کرامت و برگزاری دوازدهمین جشنواره «ماه هشتم»

نفایس کتابخانه و موزه ملی ملک در 10 مرکز فرهنگی کشور به نمایش درآمد

تصویرهای نفایس گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک در چارچوب نمایشگاه‌های‌ سیار آثار کتابخانه‌ای و موزه‌ای هم‌زمان با برگزاری دوازدهمین جشنواره «ماه هشتم» در 10 مرکز فرهنگی کشور به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه‌های سیار بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران با نمایش تصویرهای چاپی گزیده آثار کتابخانه و موزه ملی ملک به ویژه با موضوع امام رضا علیه‌السلام و فرهنگ رضوی با همکاری مرکزهای گوناگون فرهنگی در دهه کرامت تا 12 تیر 1399 در شهرهای تهران، سرخه و گرمسار به میزبانی از دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی می‌نشینند.

نمایشگاه‌های سیار ویژه دوازدهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم با هدف گرامی‌داشت دهه کرامت، بازشناسی تاریخ و تمدن کشور، افزایش سطح ذوق و سلیقه شهروندان، آشنایی مخاطبان با آیین وقف و اهدای آثار فرهنگی و کوشش‌های نیک‌خواهانه حاج حسین آقا ملک بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک برپا شده‌اند.

بسته‌های نمایشگاهی «جاده عشق» با محوریت مسیر‌های حرکت امام رضا علیه‌السلام در ایران و «عکس‌های قاجاری حرم رضوی» به ترتیب در مسجد جامع شهر سرخه و اداره میراث فرهنگی این شهر در استان سمنان به نمایش درآمده‌اند. نمایشگاه «منتخب نگارگری گنج ملک» نیز در موزه اقوام گرمسار در دهه کرامت میزبان دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی است. همچنین تابلوهای سه بسته نمایشگاهی «آینه حسن»، «سکه‌ها، تمبرها و نسخه‌های یادبودی امام رضا علیه‌السلام» و «منتخب آثار گنجینه ملک» با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه به ترتیب در فرهنگ‌سراهای متروی شهید بهشتی، متروی ولیعصر (عج) و ایستگاه متروی تهرانپارس به نمایش درآمده‌اند. نمایشگاه‌های «نگارخانه رضوی» در خیابان حضرت ولیعصر (عج)، «در آینه خورشید» در خانه تاریخی ملک، «چهل آینه» در کتابخانه اختصاصی مجموعه فرهنگی- تاریخی نیاوران و نمایشگاه «سلطان دل» در فرهنگ‌سرای گلستان در تهران برپا شده‌اند.

موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با توجه به تاکید حاج حسین آقا ملک بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک در وقف‌نامه، امکان بیرون‌بردن هیچ‌یک از آثار موزه‌ای و کتابخانه‌ای را از این گنجینه ندارد، از این‌رو شماری بسته‌ نمایشگاهی برگزیده از تصویرهای نفایس این موقوفه با بهره‌گیری از یافته‌های پژوهشی و ذوق و هنر کارشناسان موسسه فراهم شده است که به رایگان در اختیار مرکزهای گوناگون فرهنگی کشور جای می‌گیرد.

برچسب‌ها:

نظر شما: