گزارش تصویری/ حضور سفیران کشورهای خارجی در آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک

گزارش تصویری/ حضور سفیران کشورهای خارجی در آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک گزارش تصویری حضور سفیران کشورهای خارجی در آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام و مراسم پایانی جشنواره ماه هشتم در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، در شرایطی در این موقوفه آستان قدس رضوی برگزار شد که دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی به ویژه سفیران و رایزنان فرهنگی کشورهای دیگر در این برنامه، حضوری چشم‌گیر در این آیین داشتند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

کتابخانه و موزه ملی ملک از موجبات فخر دنیای اسلام و مرهون عنایات امام رضا علیه‌السلام است

«سیدصادق خرازی» در آیین گرامیداشت میلاد حضرت امام رضا علیه‌السلام در موقوفه متعلق به آستان قدس رضوی: کتابخانه و موزه ملی ملک از موجبات فخر دنیای اسلام و مرهون عنایات امام رضا علیه‌السلام است آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام و مراسم پایانی جشنواره ماه هشتم در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، در شرایطی در این موقوفه آستان قدس رضوی برگزار شد که دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی به ویژه سفیران و رایزنان فرهنگی کشورهای دیگر در این برنامه، حضوری چشم‌گیر در این آیین داشتند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

هشت فوتوکلیپ معرفی آثار شاخص کتابخانه و موزه ملی ملک در فضای مجازی، رونمایی می‌شود

هشت فوتوکلیپ معرفی آثار شاخص کتابخانه و موزه ملی ملک در فضای مجازی، رونمایی می‌شود همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام در موقوفه آستان قدس رضوی 8 فوتوکلیپ معرفی آثار شاخص کتابخانه و موزه ملی ملک در فضای مجازی، رونمایی می‌شود مجموعه 8 فوتوکلیپ دربرگیرنده معرفی آثار شاخص کتابخانه و موزه ملی ملک، همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام، در وب‌سایت این موقوفه آستان قدس رضوی بارگزاری شده و در آستانه دید علاقه‌منداو و دوستداران قرار خواهد گرفت. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، «علی صداقت‌بین» مسوول فناوری اطلاعات کتابخانه و موزه ملی ملک درباره چگونگی ساخت این فوتوکلیپ‌ها گفت: «ساخت این 8 فوتوکلیپ از جمله اقدامات در مسیر گسترش حضور کتابخانه و موزه ملی ملک در فضای مجازی است که به علاقه‌مندان آثار فرهنگی تاریخی امکان می‌دهد در فضای وب به تماشای آثار برجسته و شاخص گنجینه وقفی حاج حسین آقا ملک بنشینند».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام در موقوفه آستان قدس رضوی

برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام در موقوفه آستان قدس رضوی کتابخانه و موزه ملی ملک میزبان بازدیدکنندگان نمایشگاه‌ها و ویژه‌برنامه‌های جشنواره ماه هشتم برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام در موقوفه آستان قدس رضوی آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام بنا بر سنت حاج حسین آقا ملک واقف فقید کتابخانه و موزه ملی ملک در روز سه‌شنبه 26 شهریور 1392 خورشیدی از ساعت 17 در این موقوفه آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

رونمایی از 2 نمایشگاه و یک تور مجازی در وب‌سایت کتابخانه و موزه ملی ملک؛ سفری مجازی به گنجینه ملک

رونمایی از 2 نمایشگاه و یک تور مجازی در وب‌سایت کتابخانه و موزه ملی ملک؛ سفری مجازی به گنجینه ملک رونمایی از 2 نمایشگاه و یک تور مجازی در وب‌سایت کتابخانه و موزه ملی ملک سفری مجازی به گنجینه ملک 2 نمایشگاه مجازی و یک تور بازدید مجازی، به مناسبت آغاز دهه کرامت و برگزاری جشنواره ما هشتم در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، در وب‌سایت این موقوفه متعلق به آستان قدس رضوی آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، این امکان تازه موزه‌ای که در فضای وب برای علاقه‌مندان و دوستداران فرهنگ و هنر فراهم شده است، «نمایشگاه مجازی سکه‌های عباسیان»، «نمایشگاه مجازی سکه‌های صفویان» و «تور بازدید مجازی کتابخانه و موزه ملی ملک» را دربرمی‌گیرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

ماه هشتم» در آسمان موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک»

ماه هشتم» در آسمان موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک» موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت، پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری ماه هشتم را برگزار می‌کند. این جشنواره در قالب برنامه‌های گوناگون فرهنگی و هنری از میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها تا میلاد امام رضا علیه‌السلام (16 تا 26 شهریور) در این موقوفه متعلق به آستان قدس رضوی برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، بر اساس وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، هر سال در 7 مناسبت آیینی مذهبی در این مجموعه وقفی، آیین‌های گرامی‌داشت برپا می‌شود. فاصله ده روزه میلاد حضرت معصومه سلام‌الله علیها تا میلاد امام رضا علیه‌السلام که دهه کرامت نام دارد، مناسبتی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی، هنری و آیینی در این مجموعه به شمار می‌آید. برنامه‌هایی که در دهه کرامت برگزار می‌شود افزون بر رویکردهای مذهبی و آیینی، حوزه‌های تخصصی مرتبط با فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی را نیز دربرمی‌گیرد. از جمله این برنامه‌ها نمایش سکه‌های ولایت‌عهدی امام رضا علیه‌السلام در بخش موزه است. روایت‌خوانی ضمانت‌نامه آهو همراه با موسیقی و تصویر، برگزاری نشست‌های علمی و آموزشی و رونمایی از ده کلیپ معرفی آثار هنری اسلامی موزه‌ای مرتبط در وب‌سایت کتابخانه و موزه ملی ملک، از دیگر برنامه‌های دهه کرامت و جشنواره ماه هشتم است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

«نصرالله حدادی» به بهانه آغاز جشنواره ماه هشتم در موقوفه آستان قدس رضوی/ در کتابخانه و موزه ملی ملک، پویایی جریان دارد

«نصرالله حدادی» به بهانه آغاز جشنواره ماه هشتم در موقوفه آستان قدس رضوی/ در کتابخانه و موزه ملی ملک، پویایی جریان دارد «نصرالله حدادی» به بهانه آغاز جشنواره ماه هشتم در موقوفه آستان قدس رضوی: در کتابخانه و موزه ملی ملک، زندگی و پویایی جریان دارد «در این مجموعه همه چیز زنده و پویا است و حیات در آن جریان دارد». «نصرالله حدادی» تهران‌شناس، این جمله را در توصیف کتابخانه و موزه ملی ملک می‌گوید و به برنامه‌های فرهنگی هنری مختلفی اشاره می‌کند که در این موزه در جریان است. او همین موضوع را دلیل تفاوت عمده این مجموعه با دیگر موزه‌ها می‌داند. گفت‌وگو با این تهران‌شناس نکته‌هایی جالب در خود نهفته است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

ملاقات با ابن سینای بزرگ از دریچه نسخه‌های خطی «قانون در طب»

ملاقات با ابن سینای بزرگ از دریچه نسخه‌های خطی «قانون در طب» نمایشگاهی از نسخه‌های خطی قانون در طب در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می شود ملاقات با ابن سینای بزرگ از دریچه نسخه‌های خطی «قانون در طب» نمایشگاهی از نسخه‌های خطی کتاب «قانون در طب» ابن سینا در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. این نمایشگاه از 16 تا 26 شهریور ماه در این مجموعه برقرار است و ارزشمندترین نسخه‌های خطی کتاب قانون ابن سینا و شرح‌های نوشته شده بر این کتاب را به مخاطبان و علاقه‌مندان معرفی می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

برگزاری تور مشاهیر فرهنگی و هنری تهران با محوریت حاج حسین آقا ملک

برگزاری تور مشاهیر فرهنگی و هنری تهران با محوریت حاج حسین آقا ملک کتابخانه و موزه ملی ملک با همکاری کافه تهرون، زندگی بازرگان فرهیخته را روایت می‌کند برگزاری تور مشاهیر فرهنگی و هنری تهران با محوریت حاج حسین آقا ملک با طراحی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و همکاری سایت فرهنگی- گردشگری کافه تهرون، «تور مشاهیر فرهنگی و هنری تهران با محوریت حاج حسین آقا ملک» به مناسبت فرارسیدن میلاد امام رضا علیه‌السلام و آغاز جشنواره ماه هشتم در این موقوفه متعلق به آستان قدس رضوی، برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

نمایشگاه گیاهان شفابخش بر اساس طب سنتی ایرانی- اسلامی

نمایشگاه گیاهان شفابخش بر اساس طب سنتی ایرانی- اسلامی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به بهانه ثبت هزاره تالیف قانون ابن سینا در یونسکو برگزار می‌کند نمایشگاه گیاهان شفابخش بر اساس طب سنتی ایرانی- اسلامی «نمایشگاه گیاهان شفابخش بر اساس طب سنتی ایرانی- اسلامی» در موسسه موزه و کتابخانه ملی ملک برگزار می‌شود. در این نمایشگاه افزون بر معرفی گیاهانی که خواص دارویی دارند، نمونه‌هایی از تصویرهای این گیاهان در آثار نگارگری هم به نمایش درمی‌آید. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، این موقوفه متعلق به آستان قدس رضوی به مناسبت برگزاری جشن دهه کرامت و جشنواره ماه هشتم، نمایشگاهی از گیاهان شفابخش را با نام «سبزهای شفابخش» برگزار می‌کند. بر اساس وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، واقف و بنیان‌گذار کتابخانه و موزه ملی ملک، هر ساله مراسمی آیینی در 7 مناسبت مذهبی در این مجموعه برگزار می‌شود. میلاد امام رضا علیه‌السلام یکی از این مناسبت‌ها است. جشنواره ماه هشتم، مجموعه آیین‌هایی است که موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک هر ساله از میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها تا میلاد امام رضا علیه‌السلام در این نهاد وقفی فرهنگی برگزار می‌کند. این جشن ده روزه در مجموعه ملک، هر ساله با یک نمایشگاه ویژه همراه است. نمایشگاه گیاهان شفابخش، ویژه امسال این مجموعه است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ در اخبار موسسه