نشست «بهره‌وری اطلاعات و دانش در جامعه (کتابخانه، موزه و آرشیو) دانش‌مدار» در کتابخانه و موزه ملی ملک

نشست «بهره‌وری اطلاعات و دانش در جامعه (کتابخانه، موزه و آرشیو) دانش‌مدار» در کتابخانه و موزه ملی ملک پنجمین و آخرین نشست از سلسله نشست‌های «کتابخانه، موزه و آرشیو (گذشته، حال، آینده)» در کتابخانه و موزه ملی ملک، در روز سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ خورشیدی با موضوع «بهره‌وری اطلاعات و دانش در جامعه (کتابخانه، موزه و آرشیو) دانش‌مدار» برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

کاربردهای عکاسی مادون قرمز در بررسی و مستندنگاری آثار موزه‌ای

کاربردهای عکاسی مادون قرمز در بررسی و مستندنگاری آثار موزه‌ای نشست کاربردهای عکاسی مادون قرمز در بررسی و مستندنگاری آثار موزه‌ای در روز دوشنبه 29 دی 1393 خورشیدی ساعت 15 در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

نقش خدمات‌رسانی در افزایش اعتبار کتابخانه، موزه و آرشیو/ متن کامل سخنرانی‌های نشست

نقش خدمات‌رسانی در افزایش اعتبار کتابخانه، موزه و آرشیو/ متن کامل سخنرانی‌های نشست موسساتی مانند کتابخانه، موزه و آرشیو که در راستای توسعه فرهنگ نقش دارند، زمانی اهمیت واقعی خود را باز می‌یابند که به ارائه خدمات به مخاطبان و پژوهشگران بپردازند. به­ گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، دکتر «حمیدرضا رادفر» مدیر کتابخانه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در چهارمین نشست از سلسله نشست‌های «کتابخانه، موزه و آرشیو (گذشته، حال، آینده)» با موضوع «سیستم و نظام‌های خدمات اطلاعات و دانش» با بیان این مطلب افزود: «چگونگی خدمات‌رسانی در کتابخانه، موزه و آرشیو با یکدیگر متفاوت است اما وجه مشترک هر سه خدمت‌رسانی‌ فرهنگی است. کتابخانه، موزه و آرشیو در زمینه حفظ سلامت فرهنگی افراد جامعه بسیار مفید است. میراث جهانی یا حافظه جهانی، در واقع حافظه مستند و جمعی مردم جهان و به عبارتی میراث مستند است که به نوبه خود انتقال‌دهنده حجم زیادی از میراث فرهنگی و بیانگر کشفیات، اتفاقات، موفقیت‌ها و شکست‌ها است. حافظه جهانی میراث گذشته برای نسل کنونی و آینده است و کتابخانه، موزه و آرشیو مهم‌ترین مراکزی‌اند که در حفظ این میراث اهمیت دارند اما در عین حال در معرض خطرند».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نشست «گردشگری مذهبی؛ حافظِ روابط فرهنگی ایران و عراق» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

نشست «گردشگری مذهبی؛ حافظِ روابط فرهنگی ایران و عراق» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود نشست «گردشگری مذهبی؛ حافظِ روابط فرهنگی ایران و عراق» در روز شنبه۲۷ دی ۱۳۹۳ خورشیدی ساعت ۱۵ در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. «گردشگری مذهبی؛ حافظِ روابط فرهنگی ایران و عراق»، نخستین نشست از مجموعه نشست‌های همایش بین‌المللی میراث مشترک ایران و عراق است که با کوشش و همکاری مجمع ذخائر اسلامی، موسسه تاریخ علم و فرهنگ (قم- ایران) و کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

نشست «سیستم و نظام‌های خدمات اطلاعات و دانش» در کتابخانه و موزه ملی ملک

نشست «سیستم و نظام‌های خدمات اطلاعات و دانش» در کتابخانه و موزه ملی ملک سومین نشست از سلسله نشست‌های «کتابخانه، موزه و آرشیو (گذشته، حال، آینده)» در کتابخانه و موزه ملی ملک، در روز چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ خورشیدی با موضوع «سیستم و نظام‌های خدمات اطلاعات و دانش» برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

استاد «سیدعبدالله انوار» نخستین عضو افتخاری تالار محققان کتابخانه و موزه ملی ملک

استاد «سیدعبدالله انوار» نخستین عضو افتخاری تالار محققان کتابخانه و موزه ملی ملک هم‌زمان با گشایش تالار محققان کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین کارت ویژه و افتخاری این تالار به استاد «سیدعبدالله انوار اهدا شد».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

​گشایش نمایشگاه میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک

​گشایش نمایشگاه میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک نمایشگاه میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله با کوشش و همکاری مجمع ذخائر اسلامی، موسسه تاریخ علم و فرهنگ (قم- ایران) و کتابخانه و موزه ملی ملک، در مکان این موقوفه آستان قدس رضوی گشایش یافت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

گسترش فضای کتابخانه‌ای موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک از ۳۶۰ به ۱۴۷۰ متر

گسترش فضای کتابخانه‌ای موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک از ۳۶۰ به ۱۴۷۰ متر مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر صلی‌الله علیه و آله گفت: «فضای موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک پس از دگرگونی‌های صورت گرفته، از ۳۶۰ متر به فضایی به ابعاد ۱۴۷۰ متر گسترش یافته است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

برگزاری نمایشگاه میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک

برگزاری نمایشگاه میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک نمایشگاه میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر صلی‌الله علیه و آله در روز پنج‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ خورشیدی گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

کارت‌های ویژه تالار محققان کتابخانه و موزه ملی ملک به نخبگان و مقامات فرهنگی کشور اهدا می‌شود

کارت‌های ویژه تالار محققان کتابخانه و موزه ملی ملک به نخبگان و مقامات فرهنگی کشور اهدا می‌شود کارت ویژه تالار محققان کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با گشایش تالارهای جدید کتابخانه و برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله، به گونه‌ای نمادین به نخبگان و مقامات فرهنگی ایران اهدا خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها