معاون رییس جمهوری از موقوفه حاج حسین آقا تقدیر کرد/ اهدای لوح سپاس و تندیس به موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک

معاون رییس جمهوری از موقوفه حاج حسین آقا تقدیر کرد/ اهدای لوح سپاس و تندیس به موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک معاون رییس جمهوری در روز جهانی موزه از موقوفه حاج حسین آقا تقدیر کرد اهدای لوح سپاس و تندیس به موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آیین روز جهانی موزه با اهدای تندیس و لوح تقدیر به موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، از تلاش‌های نخستین موزه وقفی خصوصی ایران در معرفی فرهنگ و هنر ایران‌زمین قدردانی کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

حضور چشم‌گیر گردشگران و فرهنگ‌دوستان در کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه

حضور چشم‌گیر گردشگران و فرهنگ‌دوستان در کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در روز یک‌شنبه 28 اردیبهشت برابر با 18 می که روز جهانی موزه نامیده می‌شود، با اقبال چشم‌گیر شهروندان فرهنگ‌دوست تهرانی در قالب گروه‌های گوناگون روبه‌رو شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

شادباش نخستین موزه وقفی خصوصی ایران به مناسبت فرارسیدن 28 اردیبهشت، روز جهانی موزه

شادباش نخستین موزه وقفی خصوصی ایران به مناسبت فرارسیدن 28 اردیبهشت، روز جهانی موزه یک هفته بازدید رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت هفته میراث فرهنگی شادباش نخستین موزه وقفی خصوصی ایران به مناسبت فرارسیدن 28 اردیبهشت، روز جهانی موزه نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران فرارسیدن روز جهانی موزه را به همه دوستداران فرهنگ و تاریخ سرزمین کهن ایران و علاقه‌مندان به آثار موزه‌ای شادباش می‌گوید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی 3 هزار سال در هزارتوی تاریخ از دریچه نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، از روز یک‌شنبه 28 اردیبهشت 1393 خورشیدی به مدت یک هفته، به رایگان از دوستداران آثار تاریخی و موزه‌ای میزبانی می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد/ گزارش تصویری

آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد/ گزارش تصویری همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام در روز دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 خورشیدی برابر با 12 رجب 1435 قمری در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «نقش نام»، نقش مهر رجال، سلاطین، ادیبان و خوش‌نویسان بزرگ که روی نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک حک شده‌اند، گشایش یافت. همچنین در کنار این نمایشگاه، ورزشکاران زورخانه‌ای به اجرای آیین پهلوانی پرداختند و در مناقب امیر مومنان، آیین غدیرخوانی برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

گشایش نمایشگاه «نقش نام» و اجرای آیین پهلوانی زورخانه در کتابخانه و موزه ملی ملک

گشایش نمایشگاه «نقش نام» و اجرای آیین پهلوانی زورخانه در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام در موقوفه آستان قدس رضوی گشایش نمایشگاه نقش نام و اجرای آیین پهلوانی زورخانه در کتابخانه و موزه ملی ملک همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام در روز دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 خورشیدی برابر با 12 رجب 1435 قمری در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «نقش نام»، نقش مهر رجال، سلاطین، ادیبان و خوش‌نویسان بزرگ که روی نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک حک شده‌اند، گشایش می‌یابد. در کنار این نمایشگاه، به مناسبت برگزاری این آیین فرخنده، آیین پهلوانی زورخانه اجرا می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

مُهر رجال، سلاطین، مشاهیر، خوش‌نویسان بزرگ و ادیبان مشهور به نمایش درمی‌آید

مُهر رجال، سلاطین، مشاهیر، خوش‌نویسان بزرگ و ادیبان مشهور به نمایش درمی‌آید گشایش نمایشگاه «نقش نام» در کتابخانه و موزه ملی ملک مُهر رجال، سلاطین، مشاهیر، ادیبان و خوش‌نویسان بزرگ به نمایش درمی‌آید نقش یک‌صد مهر تاریخی رجال، سلاطین، مشاهیر، بانوان خوش‌نویس، ادیبان، کاتبان و خوش‌نویسان مشهور که روی نسخه‌های خطی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک حک شده‌اند، همزمان با آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی علیه‌السلام در این موقوفه 77 ساله به نمایش درمی‌آید. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه «نقش نام»دربرگیرنده نقش 100 مهر تاریخی برگرفته از نسخه‌های خطی مربوط به رجال، سلاطین، مشاهیر، بانوان، ادیبان، کاتبان در روز دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 خورشیدی گشایش می‌یابد و دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی تا یک ماه می‌توانند به تماشای هنر و ظرافت ایرانیان در مهرسازی بنشینند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

آرایه‌های کهن؛ نمایشگاه آثار برگزیده تذهیب و گل و مرغ کارگاه مثنی‌سازی در کتابخانه و موزه ملی ملک

آرایه‌های کهن؛ نمایشگاه آثار برگزیده تذهیب و گل و مرغ کارگاه مثنی‌سازی در کتابخانه و موزه ملی ملک آثار برگزیده تذهیب و گل و مرغ کارگاه مثنی‌سازی مکتب هنر رضوان به نمایش درمی‌آید «نمایشگاه آرایه‌های کهن» در کتابخانه و موزه ملی ملک نمایشگاه آثار برگزیده تذهیب و گل و مرغ کارگاه مثنی‌سازی مکتب هنر رضوان با نام «آرایه‌های کهن» در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، این نمایشگاه روز یک‌شنبه 14 اردیبهشت گشایش می‌یابد و دوستداران هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی می‌توانند تا روز یک‌شنبه 28 اردیبهشت 1393 خورشیدی به تماشای آثار برگزیده هنرمندان در حوزه‌های تذهیب و گل و مرغ بنشینند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی: کتابخانه و موزه ملی ملک باید در عرصه‌های جهانی بیش‌تر شناسانده شود

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی: کتابخانه و موزه ملی ملک باید در عرصه‌های جهانی بیش‌تر شناسانده شود قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از کتابخانه و موزه ملی ملک این گنجینه شگفت‌انگیز باید در عرصه‌های جهانی بیش‌تر شناسانده شود قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با ابراز خرسندی از گنجینه آثار خطی و تاریخی گردآوری شده در این مجموعه و شیوه نگهداری و معرفی آن‌ها، خاطرنشان کرد که باید زمینه معرفی اینگونه آثار و مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی در گستره جهانی فراهم شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه