صلاحی: وقف‌نامه کتابخانه و موزه ملی ملک، اساس‌نامه هوشمند مجموعه‌داری و موزه‌داری در ایران است

صلاحی: وقف‌نامه کتابخانه و موزه ملی ملک، اساس‌نامه هوشمند مجموعه‌داری و موزه‌داری در ایران است بیست و یکمین «چهارشنبه هنر» با حضور رییس و معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همراهی هنرمندانی چون مجتبی ملک‌زاده و ایرج نعیمایی در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

انتشار فهرست 276 عنوان از کتاب‌های تازه‌خریداری‌شده کتابخانه و موزه ملی ملک

انتشار فهرست 276 عنوان از کتاب‌های تازه‌خریداری‌شده کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک، فهرست 276 عنوان از کتاب‌های تازه‌خریداری‌شده خود را در حوزه‌های هنر، تمدن، فرهنگ و تاریخ، کلیات، زبان، ادبیات، فلسفه و روان‌شناسی، علوم کاربردی، ادیان، علوم اجتماعی، گردشگری و فرهنگ عامه منتشر کرد. این کتاب‌ها با هدف مجموعه‌سازی در گستره فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی خریداری شده‌اند تا در دسترس پژوهشگران و دوستداران کتاب قرار گیرند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ در اخبار موسسه

اختصاص تورها و کارگاه‌های عملی هدفمند بازدید از موزه ملی ملک برای دانش‌آموزان دبیرستانی

اختصاص تورها و کارگاه‌های عملی هدفمند بازدید از موزه ملی ملک برای دانش‌آموزان دبیرستانی سرگروه‌ها و دبیران درس مطالعات اجتماعی چهار منطقه آموزش و پرورش تهران در یک مجموعه نشست هم‌اندیشی با کارشناسان و راهنمایان کتابخانه و موزه ملی ملک، موضوع‌های ارتباط مدرسه و موزه و پیوند میان مسایل موزه‌های و تاریخی با دانش‌آموزان را بررسی کردند. هماهنگی بیش‌تر برای بهره‌گیری مدرسه‌های تهران از تورها و کارگاه‌های عملی هدفمند بازدید از کتابخانه و موزه ملی ملک برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان به ویژه در زمینه درس مطالعات اجتماعی (علوم اجتماعی، تاریخ و جغرافیا) دستاورد مهم این نشست‌ها به شمار می‌آید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک، «مرکز هنری برتر» ایران برگزیده شد

کتابخانه و موزه ملی ملک، «مرکز هنری برتر» ایران برگزیده شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آیین معرفی و نکوداشت فعالان و حامیان هنرهای تجسمی کشور به مناسبت برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر، کتابخانه و موزه ملی ملک را به عنوان «مرکز هنری برتر» برگزید و از بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران و نخستین موزه وقفی- خصوصی کشور تقدیر کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ در اخبار موسسه

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی کتابخانه و موزه ملی ملک در جایگاه نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران از دوستداران آثار تاریخی و موزه‌ای دعوت می‌کند از روز دوشنبه ۱۲ تا روز چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ خورشیدی به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، به رایگان از تالارهای موزه‌ای بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران بازدید کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص