​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در یکم تیر 1396

​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در یکم تیر 1396 خدمات فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به گردشگران و پژوهشگران ارجمند در روز پنج‌شنبه یکم تیر 1396 خورشیدی به دلیل انبارگردانی به مدت یک روز متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه

​همراه با بزرگ‌ترین قرآن خطی جهان در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم/ گزارش تصویری

​همراه با بزرگ‌ترین قرآن خطی جهان در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم/ گزارش تصویری نمایشگاه «برگ‌هایی از قرآن بایسنغری»، دربرگیرنده صفحه‌ها و قطعه‌هایی از بزرگ‌ترین قرآن خطی جهان، موجود در گنجینه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و موزه ملی ایران، در ماه مبارک رمضان، جلوه‌هایی تاریخی و جذاب به بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلای تهران بخشیده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

بلندخوانی کتاب‌های خاموش، در کتابخانه و موزه ملی ملک

بلندخوانی کتاب‌های خاموش، در کتابخانه و موزه ملی ملک صدای رسای کتاب از یک‌شنبه 21 خرداد 1396 خورشیدی از میان آثار تاریخی در کتابخانه و موزه ملی ملک شنیده خواهد شد. دوستداران کتاب، قصه و روایت می‌توانند با حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک، میهمان یک برنامه متفاوت با نام «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش» شوند. این برنامه از 21 خرداد تا پایان تیر 1396 خورشیدی هر هفته یک‌شنبه‌ها در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

«دستان دعا» در فرهنگسرای گلستان تهران؛ دریچه‌ای رو به تاریخ هنر دینی

«دستان دعا» در فرهنگسرای گلستان تهران؛ دریچه‌ای رو به تاریخ هنر دینی کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، نمایشگاهی با نام «دستان دعا» با موضوع نسخه‌های نفیس خطی قرآن کریم و ادعیه، با همکاری فرهنگسرای گلستان در این فرهنگسرا برپا کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

درگذشت وارسته‌ای که سالک راه حق بود

درگذشت وارسته‌ای که سالک راه حق بود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالم ربانی و عارف بالله مرحوم مغفور حجت‌الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ حسن آقای پهلوانی تهرانی را تسلیت گفتند. این روحانی نیک‌نام و امین، در دهه‌های 60 و 70 خورشیدی سال‌ها مسوولیت بخش کتابخانه و نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک را برعهده داشت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

نمایشگاه بزرگ‌ترین قرآن خطی جهان به مصلای تهران می‌رود

نمایشگاه بزرگ‌ترین قرآن خطی جهان به مصلای تهران می‌رود نمایشگاه «برگ‌هایی از قرآن بایسنغری»، دربرگیرنده صفحه‌ها و قطعه‌هایی از بزرگ‌ترین قرآن خطی جهان، موجود در گنجینه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و موزه ملی ایران، هشتم خرداد 1396 خورشیدی هم‌زمان با آغاز بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلای تهران گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

مبتلایان ام اس می‌توانند رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک بازدید کنند

مبتلایان ام اس می‌توانند رایگان از کتابخانه و موزه ملی ملک بازدید کنند با انعقاد تفاهم‌نامه میان انجمن مولتیپل اسکلروز ایران و کتابخانه و موزه ملی ملک در آستانه روز جهانی ام اس (برابر با 10 خرداد در سال 1396 خورشیدی)، مبتلایان ام اس می‌توانند هم‌زمان با بازدید رایگان از نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران، از دیگر ظرفیت‌های فرهنگی و آموزشی از این موقوفه آستان قدس رضوی بهره‌مند شوند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

نمایشگاه «گفتنی‌ها و ناگفتنی‌های جنگ کرنال» با نمایش قلمدانی منحصربه‌فرد در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه «گفتنی‌ها و ناگفتنی‌های جنگ کرنال» با نمایش قلمدانی منحصربه‌فرد در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت قلمدان جنگ کرنال که لشگرکشی نادر شاه افشار به کشور هندوستان در دوران حکومت گورکانیان را روایت می‌کند، در نمایشگاهی جذاب با نام «گفتنی‌ها و ناگفتنی‌های جنگ کرنال»، هم‌زمان با هفته میراث فرهنگی و هم‌راستا با شعار روز جهانی موزه‌ها «روایت‌های تاریخی مناقشه‌برانگیز؛ گفتنِ ناگفتنی‌ها در موزه‌ها» از روز چهارشنبه 3 خرداد 1396 خورشیدی در سالن تک اثر کتابخانه و موزه ملک به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

«برگ‌هایی از تاریخ مشروطیت ایران» در موزه اقوام گرمسار به نمایش درآمد

«برگ‌هایی از تاریخ مشروطیت ایران» در موزه اقوام گرمسار به نمایش درآمد نمایشگاه «برگ‌هایی از تاریخ مشروطیت ایران» به کوشش کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی، در موزه اقوام گرمسار به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی