بازدید فارسی‌آموزان 44 کشور جهان از نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران

بازدید فارسی‌آموزان 44 کشور جهان از نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران فارسی‌آموزان 44 کشور جهان که برای هشتاد و چهارمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در بنیاد سعدی به ایران آمده‌اند، برای تماشای گنجینه کهن فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی، از نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران بازدید کردند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۹۶ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

آموزش نقوش هندسی به کودکان و نوجوانان در کتابخانه و موزه ملی ملک

آموزش نقوش هندسی به کودکان و نوجوانان در کتابخانه و موزه ملی ملک کودکان و نوجوانان هم‌زمان با برگزاری نهمین جشنواره فرهنگی- هنری «ماه هشتم» در کتابخانه و موزه ملی ملک در زمینه آشنایی با نقوش سنتی آموزش می‌بینند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ تیر ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در 15 تیر 1396

​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در 15 تیر 1396 خدمات فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به گردشگران و پژوهشگران ارجمند در روز پنج‌شنبه 15 تیر 1396 خورشیدی به دلیل پاره‌ای تغییرات درونی و انبارگردانی به مدت یک روز متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۶ در اخبار موسسه

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های تابستان

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های تابستان دومین مرحله از دوره‌های آموزشی هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی کتابخانه و موزه ملی ملک در سال 1396 خورشیدی با تمرکز بر چهار بخش «هنر دوران اسلامی (دوره صفویه)»، «کلیات هنر»، «دوخت سنتی» و «نقاشی»، در 9 عنوان آموزشی از میانه‌های تیر آغاز می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

سخنرانی علی بلوکباشی و شهلا کاظمی‌پور در کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع «آیین ازدواج»

سخنرانی علی بلوکباشی و شهلا کاظمی‌پور در کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع «آیین ازدواج» علی بلوکباشی و شهلا کاظمی‌پور با سخنرانی در کتابخانه و موزه ملی ملک، هم‌زمان با برپایی نمایشگاه «النکاح سنتی»، آیین ازدواج را در تاریخ، فرهنگ و جامعه ایرانی از جنبه‌های مردم‌شناختی و جامعه‌شناختی بررسی می‌کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ تیر ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در 8 تیر 1396

​توقف یک‌روزه خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در 8 تیر 1396 خدمات فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به گردشگران و پژوهشگران ارجمند در روز پنج‌شنبه 8 تیر 1396 خورشیدی به دلیل پاره‌ای تغییرات درونی و سم‌پاشی ساختمان به مدت یک روز متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۷ تیر ۱۳۹۶ در اخبار موسسه