نشست کارگروه اجرای طرح پایگاه جامع میراث مکتوب تاریخ پزشکی و طب سنتی

نشست کارگروه اجرای طرح پایگاه جامع میراث مکتوب تاریخ پزشکی و طب سنتی نشست کارگروه اجرای طرح پایگاه جامع میراث مکتوب تاریخ پزشکی و طب سنتی برای بررسی جزییات طرح به ویژه پدیدارسازی شبکه‌ای از کتابخانه‌های دارای میراث مکتوب در زمینه طب سنتی و تبادل توانمندی‌ها در این گستره، در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۰ دی ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

نمایشگاه‌های «گلشن» و «نگارگری» در موزه کتاب و میراث مستند ایران به نمایش درآمد

نمایشگاه‌های «گلشن» و «نگارگری» در موزه کتاب و میراث مستند ایران به نمایش درآمد دو نمایشگاه «گلشن» و «نگارگری» با رویکرد بازتاباندن گوشه‌ای از گنجینه تاریخی فرهنگ و هنر اسلامی- ایران در موزه کتاب و میراث مستند ایران گشایش یافت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۰ دی ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

​بازدیدها، دیدارها و رخدادهای ویژه از کتابخانه و موزه ملی ملک/ شنبه 22 تا پنج‌شنبه 27 دی 1397 خورشیدی

​بازدیدها، دیدارها و رخدادهای ویژه از کتابخانه و موزه ملی ملک/ شنبه 22 تا پنج‌شنبه 27 دی 1397 خورشیدی کتابخانه و موزه ملی ملک در یک هفته گذشته میزبان دیدارها، بازدیدها و رخدادهایی ویژه بود. گزارش تصویری زیر، گزیده‌ای از این‌ها را پیش رویتان می‌گذارد.

ادامه مطلب

برنامه و تورهای ویژه کتابخانه و موزه ملی برای مبتلایان دمانس و آلزایمر آغاز شد

برنامه و تورهای ویژه کتابخانه و موزه ملی برای مبتلایان دمانس و آلزایمر آغاز شد برنامه ویژه فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک برای برپایی تورهای ویژه آموزشی بیماران آلزایمر، با همکاری انجمن آلزایمر ایران به میزبانی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران آغاز شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

پیوند جغرافیایی میان موزه‌های بزرگ تهران در میدان مشق دوباره برپا شد

پیوند جغرافیایی میان موزه‌های بزرگ تهران در میدان مشق دوباره برپا شد با دگرگونی‌های پدیدآمده در زمینه راه‌های دسترسی ورودی به محوطه تاریخی باغ ملی تهران به ویژه گشایش ورودی نرده‌های جداکننده میان کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ملی ایران، گردشگران و جهانگردان به آسانی می‌توانند میان موزه‌های بزرگ تهران در پهنه و همسایگی محوطه تاریخی باغ ملی (میدان مشق) رفت‌وآمد کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۹۷ در اخبار موسسه

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های زمستان

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های زمستان چهارمین مرحله کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی و پژوهشی کتابخانه و موزه ملی ملک در گستره فرهنگ و هنر سنتی ایرانی- اسلامی در سال 1397 خورشیدی، با تمرکز بر دو محور «کارگاه‌های آموزشی» و «نشست‌های پژوهشی»، در 3 عنوان کارگاه آموزشی و سه عنوان نشست پژوهشی از 20 دی 1397 خورشیدی آغاز می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

​بازدیدها، دیدارها و رخدادهای ویژه از کتابخانه و موزه ملی ملک/ 5 شنبه 17 آذر تا پنج‌شنبه 13 دی 1397 خورشیدی

​بازدیدها، دیدارها و رخدادهای ویژه از کتابخانه و موزه ملی ملک/ 5 شنبه 17 آذر تا پنج‌شنبه 13 دی 1397 خورشیدی کتابخانه و موزه ملی ملک در یک ماه گذشته میزبان دیدارها، بازدیدها و رخدادهایی ویژه بود. گزارش تصویری زیر، گزیده‌ای از این‌ها را پیش رویتان می‌گذارد.

ادامه مطلب

​تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی

​تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، درگذشت فقیه عالیقدر و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی را که پس از حدود یک سال بیماری سخت و دردناک رخ داده است، به همگان تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال علوّ درجات را برای آن مرحوم مسالت می‌دارد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۷ در اخبار موسسه

وجود بیش از هزار گونه سوزن‌دوزی در ایران

وجود بیش از هزار گونه سوزن‌دوزی در ایران شهین ابراهیم‌زاده پزشکی پژوهشگر و نگارنده کتاب‌هایی در زمینه دوخت‌های سنتی ایران، در نخستین نشست تخصصی «نقوش سوزن‌دوزی‌های ایرانی» با اشاره به گستردگی و پراکندگی هنر سوزن‌دوزی در کشور گفت: «نقوش در سوزن‌دوزی‌های سنتی ایران حرف نخست را می‌زند و تقسیم‌بندی آن‌ها فراتر از دیگر هنرهای کشور است». فاطمه سیدی هنرمند و نگارنده کتاب «پته‌دوزی و کاربردهای آن» نیز در این نشست از وجود بیش از هزار گونه سوزن‌دوزی در ایران سخن راند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ دی ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی