راه‌های کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان از طریق سامانه‌های آستان قدس رضوی

راه‌های کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان از طریق سامانه‌های آستان قدس رضوی کتابخانه و موزه ملی ملک با هم‌دردی نسبت به وضعیت هم‌میهنان در استان سیستان و بلوچستان بر اثر رخداد سیلاب در آن منطقه، همگان را به یاری‌رسانی به هم‌میهنان سیل‌زده فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه

همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک در قدردانی از پیشکسوت باستان‌شناسی و موزه‌داری

همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک در قدردانی از پیشکسوت باستان‌شناسی و موزه‌داری موزه ملی ایران، آیین نکوداشت دکتر رضا مستوفی‌فرد، استاد پیشکسوت باستان‌شناسی و موزه‌داری را با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و دیگر نهادهای فرهنگ و تخصصی در گستره فرهنگ را برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

مدرسه زمستانی کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد/ به پیوست جدول کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های پژوهشی

مدرسه زمستانی کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد/ به پیوست جدول کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های پژوهشی مدرسه زمستانی ملک در دو بخش «کارگاه‌های آموزشی» و «نشست‌های پژوهشی» با برنامه‌های گوناگون در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

​بیانیه کتابخانه و موزه ملی ملک در واکنش به تهدید به حمله به مکان و نهادهای فرهنگی ایران

​بیانیه کتابخانه و موزه ملی ملک در واکنش به تهدید به حمله به مکان و نهادهای فرهنگی ایران کتابخانه و موزه ملی ملک، در جایگاه بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران در محکومیت تهدید ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا در حمله به مکان و نهادهای فرهنگی ایران با انتشار بیانیه‌ای از همه نهادهای فرهنگی جهان به ویژه موزه‌ها و کتابخانه‌های بزرگ خواست با واکنش‌های زیبنده‌ی چنین تهدیدهایی، به آنان که می‌پندارند در برابر فرهنگ و تمدن می‌توان با گلوله و موشک رویاروی شد، یادآور شوند فرهنگ «چشمه زاینده و دولت پاینده» است و اگر با یورش و تخریب سیه‌رویان نابودی‌پذیر بود، غارت‌گران نام‌دار تاریخ تمدن بشری، بسیار پیش‌تر از امروزیان فاتحان این آوردگاه نابخردی نام می‌گرفتند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه

روایت‌گری کتاب «موزه معصومیت» نوشته اورهان پاموک در کتابخانه و موزه ملی ملک

روایت‌گری کتاب «موزه معصومیت» نوشته اورهان پاموک در کتابخانه و موزه ملی ملک صد و یکمین برنامه «خواندن در موزه» با روایت‌گری و خوانش کتاب «موزه معصومیت» نوشته اورهان پاموک در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

جابه‌جایی زمان برگزاری نشست «نقش برجسته‌های کاغذی»

جابه‌جایی زمان برگزاری نشست «نقش برجسته‌های کاغذی» با توجه به اعلام دولت درباره تعطیلی استان تهران در روز دوشنبه 16 دی 1398 خورشیدی و دعوت از اقشار گوناگون مردم برای مشارکت در مراسم تشییع و تجلیل از سردار قهرمان ایران و اسلام، سپهبد شهید، قاسم سلیمانی،برگزاری نشست پژوهشی «نقش‌برجسته‌های کاغذی» در کتابخانه و موزه ملی ملک در زمانی دیگر برگزار خواهد شد. کتابخانه و موزه ملی ملک زمان بعدی برگزاری این نشست را به آگاهی دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی می‌رساند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی