برگزاری دوره آموزشی خط ناخنی در کتابخانه و موزه ملی ملک

برگزاری دوره آموزشی خط ناخنی در کتابخانه و موزه ملی ملک به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، این مؤسسه در ادامه کلاس های آموزشی خود با هدف گسترش هنرهای ایرانی- اسلامی دوره آموزشی خط ناخنی را برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار میکند: نمایشگاه منتخب آثار تصاویر دومین دوسالانه تصویرگری نیایش

کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار میکند: نمایشگاه منتخب آثار تصاویر دومین دوسالانه تصویرگری نیایش به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، از تاریخ 20 مهرماه 91 نمایشگاهی با عنوان "منتخب آثار تصاویر دومین دوسالانه تصویرگری نیایش" در محل این مؤسسه برگزار میشود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

رونمایی از دیوان حافظ در کتابخانه و موزه ملی ملک

رونمایی از دیوان حافظ در کتابخانه و موزه ملی ملک به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، به مناسبت گرامیداشت روز حافظ، این مؤسسه یکی از نفیس ترین نسخه های خطی دیوان حافظ خود را در معرض دید علاقمندان قرار می دهد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

دوره های آموزشی پائیز در کتابخانه و موزه ملی ملک

دوره های آموزشی پائیز در کتابخانه و موزه ملی ملک به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، این مؤسسه در نظر دارد تا برای فصل پائیزسال 1391 خورشیدی، دوره های آموزشی "دوره تکمیلی لاکی؛ با محوریت بوم‌سازی در آثار لاکی "برگزار کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

تاریخ عثمانیان در کتابخانه ملک

تاریخ عثمانیان در کتابخانه ملک به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه وموزه ملی ملک، در ادامه طرح غنی سازی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک، کتابی دیگر با عنوان " تاریخ عثمانیان" به مجموعه کتاب های انگلیسی کتابخانه ملک افزوده شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

آیین گرامیداشت میلاد امام رضا(ع) در موزه ملک برگزار شد/جعفریان: امام رضا(ع) مظهر اسلام رحمانی است

آیین گرامیداشت میلاد امام رضا(ع) در موزه ملک برگزار شد/جعفریان: امام رضا(ع) مظهر اسلام رحمانی است رسول جعفریان در آیین گرامیداشت میلاد فرخنده هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت که همزمان با رونمایی کتاب «بر آستان رضا» در موزه ملک برگزار شد، امام رضا(ع) را مظهر اسلام رحمانی دانست. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، سیدمجتبی حسینی، مدیر عامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، در ابتدای این آیین که روز پنجشنبه، ششم مهر ماه، در سرسرای موزه ملک برگزار شد، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این موسسه در دهه کرامت پرداخت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

چهارمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم؛ آئین بزرگداشت میلاد فرخنده امام رضا(ع) در موزه ملک

چهارمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم؛ آئین بزرگداشت میلاد فرخنده امام رضا(ع) در موزه ملک به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، طبق وقفنامه حاج حسین آقا ملک، واقف و بنیانگذار کتابخانه و موزه ملی ملک، به رسم هر سال آئین گرامیداشت زادروز فرخنده امام رضا (علیه السلام) در این مؤسسه برپا خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۴ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

گفت‌وگو با «استاد رضا تابع‌منش»، سازنده آثار به نمایش درآمده در موزه ملک؛ جواهراتی به عشق امام رضا (ع)

تهران، یک روز دل‌انگیز پاییزی، کتابخانه و موزه ملی ملک در روزهایی که هوای تهران رو به خنکی می‌رود و موسم برگ‌ریزان فرامی‌رسد، جایی در میانه محوطه تاریخی باغ ملی، بزرگ‌ترین مجموعه وقف فرهنگی کشور، میزبان بازدیدکنندگانی است که آمده‌اند تا نتیجه ابتکارات یک هنرمند باسابقه در زمینه زیورآلات و جواهرات قیمتی را به تماشای بنشینند؛ نمایشگاه «جواهری از نقش دوست» در کتابخانه و موزه ملی ملک. این جواهرات به گفته استاد سازنده، به عشق امام رضا (ع) طراحی و ساخته شده‌اند؛ آثاری که هم ارزش هنری طراحی‌ها هم سنگ‌ها و فلزهای قیمتی به کاررفته در آن‌ها چشم‌ها را خیره می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

گفت‌وگو با دکتر محمدعلی رجبی به مناسبت برگزاری نمایشگاه سی‌مرغ در کتابخانه و موزه ملی ملک

گفت‌وگو با دکتر محمدعلی رجبی به مناسبت برگزاری نمایشگاه سی‌مرغ در کتابخانه و موزه ملی ملک  نقش‌آفرینی پرندگان در ادبیات عرفانی و تمثیلی ایران «آثاری که در مجموعه کتابخانه و موزه ملک با نقش پرنده وجود دارد، جلوه‌ای تابان از زیبایی‌های بخشی از هنر ایرانی اسلامی نگارگری را دربرگرفته است که فرصت مناسبی برای پژوهشگران و دوستداران هنر به شمار می‌آید».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه