جشن میلاد رسول اکرم (ص) و رونمایی از دو نسخه خطی در موزه ملی ملک

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک ، آیین گرامیداشت سالروز ولادت حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) با حضور رئیس فرهنگستان هنر در این مؤسسه برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۸۸ در اخبار موسسه

سند ازدواج امیرکبیر مرمت شد

سند ازدواج امیرکبیر مرمت شد سند ازدواج میرزا تقی خان امیرکبیر با خواهر ناصرالدین شاه قاجار توسط کارشناسان موزه ملی ملک مرمت شد. به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، این سند تاریخی که بر اثر عواملی چون آلودگی های بیولوژیکی و شرایط نامطلوب نگهداری به شدت آسیب دیده بود، پس از مستند نگاری، طرح برداری و طراحی های اولیه مرمت شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ اسفند ۱۳۸۸ در اخبار موسسه

افتتاح نمایشگاه در موزه ملک با حضور علی معلم

افتتاح نمایشگاه در موزه ملک با حضور علی معلم دو اثر نفیس خطی متعلق مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با حضور رئیس فرهنگستان هنر و جمعی از هنرمندان رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک در روزچهارشنبه دوازدهم اسفند ماه 1388 و به مناسبت سالروز ولادت حضرت رسول (ص) دو اثر نفیس خطی این مؤسسه به نمایش گذاشته شد. دراین نمایشگاه که با حضور "علی معلم دامغانی" رئیس فرهنگستان هنر برگزار گردید، از دوشاهکار هنری با عنوان " چهل حدیث نبوی" و "پندنامه لقمان حکیم" رونمایی شد. این دو کتاب با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و مؤسسه متن ( تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری وابسته به فرهنگستان هنر) به چاپ رسیده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۶ اسفند ۱۳۸۸ در اخبار موسسه