بازشناسی نسخه به خط مولف "بدایع‌الحکم" موجود در کتابخانه و موزه ملی ملک

بازشناسی نسخه به خط مولف "بدایع‌الحکم" موجود در کتابخانه و موزه ملی ملک نشست تخصصی «آقاعلی مدرس طهرانی و فلسفه غرب؛ بازشناسی نسخه به خط مولفِ "بدایع‌الحِکم" موجود در کتابخانه و موزه ملی ملک»، با سخنرانی منوچهر صدوقی سها در روز دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ خورشیدی در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

چگونه می‌توان بحران را در یک موزه، مدیریت راهبردی کرد

چگونه می‌توان بحران را در یک موزه، مدیریت راهبردی کرد چگونه می‌توان در یک موزه با آثاری متنوع از دوره‌های گوناگون تاریخی، بحران‌های پیش‌آمده را به گونه راهبردی مدیریت کرد؟ برگزارکنندگان یک نشست علمی در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران می‌کوشند با بیان یک تجربه ملموس، به این پرسش پاسخ دهند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۴ در

​گزارش تصویری برگزاری کارگاه آموزشی «فن پرداز در نقاشی ایرانی» در کتابخانه و موزه ملی ملک

​گزارش تصویری برگزاری کارگاه آموزشی «فن پرداز در نقاشی ایرانی» در کتابخانه و موزه ملی ملک کارگاه دو روزه آموزشی «فن پرداز در نقاشی ایرانی» را با تدریس مجید فداییان، نگارگر و پژوهشگر هنرهای سنتی، در روزهای شنبه و یک‌شنبه ۱۲ و ۱۳ دی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

برگزاری دوره تجمیعی آموزشی مبانی نظری هنر ایران با نام «باغ نظر»

برگزاری دوره تجمیعی آموزشی مبانی نظری هنر ایران با نام «باغ نظر» مرکز آموزش موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، یک دوره تجمیعی در حوزه آموزش مبانی نظری هنر ایرانی با نام «باغ نظر» برگزار می‌کند. این دوره تجمیعی آموزشی که 6 زیرشاخه را هم‌راستای هم دربرمی‌گیرد، گروهی از استادان، کارشناسان برجسته و پژوهشگران حوزه‌های گوناگون هنری را در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران گرد هم آورده است تا مبانی نظری هنر ایرانی را تدریس کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

شما را به «نشستن» در تاریخ فرامی‌خوانیم

شما را به «نشستن» در تاریخ فرامی‌خوانیم کتابخانه و موزه ملی ملک از همه دوستداران فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی دعوت می‌کند برای تماشای نمایشگاه «نشستن به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک» به میهمانی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران بیایند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

برگزیدگان پنجمین مسابقه راهنمایان موزه معرفی و تقدیر شدند

برگزیدگان پنجمین مسابقه راهنمایان موزه معرفی و تقدیر شدند برگزیدگان پنجمین دوره کارگاه آموزشی و مسابقه راهنمایان موزه که در روزهای ۲۸ و ۲۹ آذر ۱۳۹۴ خورشیدی برگزار شد، در آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد (ص) معرفی شدند و جایزه‌هایی به آنان اهدا شد. بر این اساس، فرهنگ رودبارکی، برگزیده نخست، هاجر ابوعلی‌زاده برگزیده دوم و محسن برومند برگزیده سوم و پانته‌آ بابایی و نوشین کاظمی به عنوان افراد مورد تقدیر هیات داوران، لوح‌ها و هدایای خود را دریافت کردند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ دی ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

نشستن به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک

نشستن به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک یک نمایشگاه جذاب و متفاوت موزه‌ای با موضوعی ویژه، هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه «نشستن به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک»،‌ با گشایش در روز دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ خورشیدی، تصویری تازه از یک جلوه سبک زندگی ایرانی را به نمایش می‌گذارد. در این نمایشگاه، شیوه‌ها و سبک‌های نشستن ایرانیان در سده‌های گذشته، به شیوه‌ای جذاب، از دریچه آثار کتابخانه و موزه به نمایش درمی‌آید.

ادامه مطلب

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه با موضوع مولانا در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه نقاشی پشت شیشه با موضوع مولانا در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت کتابخانه و موزه ملی ملک، با آغاز زمستان ۱۳۹۴ خورشیدی، نمایشگاه نقاشی پشت شیشه با موضوع مولانا را برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، این نمایشگاه از مجموعه آثار هنرجویان دوره آموزشی نقاشی پشت شیشه در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران شکل گرفته است. مهرنوش بشارت، استاد این هنر زیبا، از 4 سال پیش بدین‌سو تدریس در این دوره آموزشی را برعهده دارد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۶ دی ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

معرفی و تقدیر برگزیدگان پنجمین دوره کارگاه آموزشی و مسابقه راهنمایان موزه

معرفی و تقدیر برگزیدگان پنجمین دوره کارگاه آموزشی و مسابقه راهنمایان موزه برگزیدگان پنجمین دوره کارگاه آموزشی و مسابقه راهنمایان موزه، هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله در کتابخانه و موزه ملی ملک معرفی و تقدیر می‌شوند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ دی ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها