آیین‌های پهلوانی و زورخانه‌ای در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

آیین‌های پهلوانی و زورخانه‌ای در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود گروهی از فعالان روزخانه‌ای به مناسبت آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک گردهم می‌آیند تا با اجرای آیین‌ها پهلوانی، یاد مولای متقیان را گرامی بدارند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

برگزاری دوره آموزشی «نگارگری (بررسی تکنیک‌های منسوخ در کتاب‌آرایی)» در کتابخانه و موزه ملی ملک

برگزاری دوره آموزشی «نگارگری (بررسی تکنیک‌های منسوخ در کتاب‌آرایی)» در کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک در آغاز فعالیت‌های آموزشی خود در سال 1395 خورشیدی در حوزه آموزش هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی، دوره آموزشی «نگارگری» را با تدریس حسین تنکابنی، نگارگر و پژوهشگر هنرهای سنتی برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در دیدرس لنز عکاسان پایتخت

نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در دیدرس لنز عکاسان پایتخت عکاسان آژانس عکس تهران و دوربین دات نت با حضور در کتابخانه و موزه ملی ملک، از جاذبه‌های تاریخی و معماری نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی بازدید و عکاسی کردند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

برگزاری دوره آموزشی «مرقع‌سازی (قطعه‌سازی، رنگ‌آمیزی کاغذ و...)» در کتابخانه و موزه ملی ملک

برگزاری دوره آموزشی «مرقع‌سازی (قطعه‌سازی، رنگ‌آمیزی کاغذ و...)» در کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک در آغاز فعالیت‌های آموزشی خود در سال 1395 خورشیدی در حوزه آموزش هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی، دوره آموزشی «مرقع‌سازی (قطعه‌سازی، رنگ‌آمیزی کاغذ و...)» را با تدریس مجید فداییان، نقاش و نگارگر برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

​ابراز علاقه‌مندی رییس موزه لوور پاریس برای همکاری با نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران، در تهران و پاریس

​ابراز علاقه‌مندی رییس موزه لوور پاریس برای همکاری با نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران، در تهران و پاریس ژان لوک مارتینز رییس موزه لوور پاریس در نخستین گام از تور بازدید از موزه‌های بزرگ تهران، به کتابخانه و موزه ملی ملک آمد و به تماشای گنجینه فرهنگ، هنر و تاریخ ایرانی- اسلامی در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران نشست.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

آغاز ثبت نام بهار برای دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول

آغاز ثبت نام بهار برای دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول مرکز آموزش موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در آغاز سال ۱۳۹۵ خورشیدی، برای دوره‌های جدید آموزش هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی در فصل بهار ثبت نام می‌کند. گروهی از استادان برجسته در حوزه‌های گوناگون هنری تدریس در این دوره‌های آموزشی را برعهده دارند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ در اخبار موسسه