تابلوهایی از تصویر نفایس کتابخانه و موزه ملی ملک در متروی تهران به نمایش درآمد

تابلوهایی از تصویر نفایس کتابخانه و موزه ملی ملک در متروی تهران به نمایش درآمد گزیده‌ای از تصویر آثار نفیس گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک، در ایستگاه متروی سرسبز تهران با هدف آشنایی شهروندان به ویژه مسافران مترو با فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی و افزایش سطح سلیقه همگانی جامعه تا پایان دهه نخست اردیبهشت 1397 به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نشست «شاهنامه‌نگاری در دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

نشست «شاهنامه‌نگاری در دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود نسخه خطی «شاهنشاه‌نامه صبا» موجود در گنجینه خطی کتابخانه و موزه ملی ملک، چه نگاره‌های جذاب تاریخی- هنری در خود جای داده است که نگاره‌پژوهان و هنرشناسان کاوش‌گرانه در پی شناخت ارزش‌های آن برآمده‌اند. سخنران نشست «شاهنامه‌نگاری در دوره قاجار» در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران به این پرسش پاسخ می‌گوید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نمایشگاه «گزیده هنر اسلامی- ایرانی؛ دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد

نمایشگاه «گزیده هنر اسلامی- ایرانی؛ دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد نمایشگاه «گزیده هنر اسلامی- ایرانی؛ دوره قاجار» با آثاری گوناگون از هنرمندان سرشناس ایران در دوره قاجار، هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در روز چهارشنبه 29 فروردین 1397 خورشیدی ساعت 15 در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

​برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک

​برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام را در روز چهارشنبه 29 فروردین 1397 خورشیدی ساعت 15 برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

​برگزاری شکوه‌مند آیین گرامی‌داشت مبعث حضرت محمد (ص) در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک

​برگزاری شکوه‌مند آیین گرامی‌داشت مبعث حضرت محمد (ص) در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک آیین گرامی‌داشت مبعث حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله و سلم، در جایگاه یکی از آیین‌های وقف‌نامه‌ای موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، با شکوه بسیار در حضور گروه‌هایی علاقه‌مند به فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی، در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در گستره نسخه‌های خطی برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های بهار

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های بهار نخستین مرحله کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی و پژوهشی کتابخانه و موزه ملی ملک در گستره فرهنگ و هنر سنتی ایرانی- اسلامی در سال 1397 خورشیدی، با تمرکز بر دو محور «کارگاه‌های آموزشی» و «پژوهانه»، در 3 عنوان کارگاه آموزشی و یک عنوان نشست پژوهشی از پایان فروردین آغاز می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

اجرای آیین‌های زورخانه‌ای (پهلوانی) در کتابخانه و موزه ملی ملک

اجرای آیین‌های زورخانه‌ای (پهلوانی) در کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله را به سنت جاری، همچنین برپایه سفارش حاج حسین آقا ملک در وقف‌نامه این گنجینه بزرگ برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

​زمان خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در نیمه نخست سال 1397

​زمان خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در نیمه نخست سال 1397 کتابخانه و موزه ملی ملک در نیمه نخست سال 1397 خورشیدی از ساعت 8:15 تا ساعت 16:45 به مخاطبان و مراجعه‌کنندگان، خدمات گوناگون فرهنگی در زمینه‌های کتابخانه‌ای و موزه‌ای می‌رساند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه

آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد

آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد آیین گرامی‌داشت فرخنده‌زادروز حضرت علی علیه‌السلام هم‌زمان با میزبانی از گردشگران نوروزی در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

هفتم فروردین با گردشگران و تهران‌گردان در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران

هفتم فروردین با گردشگران و تهران‌گردان در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران دسته‌های گوناگون از گردشگران نوروزی به ویژه در قالب‌های خانوادگی در سومین روز کاری بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران در سال 1397 خورشیدی برای بازدید از تالارهای موزه‌ای این گنجینه بزرگ تاریخی به محوطه باغ ملی «قلب فرهنگی- تاریخی تهران» آمدند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ فروردین ۱۳۹۷ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص