فروشگاه محصولات فرهنگی ملک گشایش یافت

فروشگاه محصولات فرهنگی ملک گشایش یافت کافه فرهنگ ملک (فروشگاه محصولات فرهنگی)» هم‌زمان با برپایی آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت. منظومه‌ای از بازنشر و بازتولید آثار تاریخی و فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک در کنار دیگر آثار هنری و صنایع دستی در این مجموعه به نمایش درآمده و برای فروش عرضه شده است.

ادامه مطلب

گنج ملک در انتظار گردشگران نوروز 1398

گنج ملک در انتظار گردشگران نوروز 1398 نخستین موزه وقفی- خصوصی و بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، با آثاری از سه هزار سال پیش تا روزگار معاصر که گنجینه‌ای کم‌نظیر از سکه‌ها و تمبرهای تاریخی، اشیای تزیینی، تابلوهای نقاشی و نگارگری، قلمدان‌ها و آثار لاکی، خوش‌نویسی، اسناد تاریخی و نسخه‌های خطی به ویژه دیوان‌های شعر و قرآن‌های خطی را دربرگرفته است، با مجموعه‌ای از خدمات گسترده به میزبانی از گردشگران و بازدیدکنندگان نوروزی می‌نشیند.

ادامه مطلب

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی (ع) را با برنامه‌های آیینی و فرهنگی گرامی می‌دارد

کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی (ع) را با برنامه‌های آیینی و فرهنگی گرامی می‌دارد کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی علیه‌السلام را در آستانه نوروز 1398 خورشیدی با برنامه‌های گوناگون آیینی و فرهنگی برپا می‌دارد.

ادامه مطلب

نمایشگاه «بهارستان» در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران گشایش یافت

نمایشگاه «بهارستان» در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران گشایش یافت نمایشگاه «بهارستان؛ بهار در هفت منظر به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک» در آستانه فرارسیدن نوروز در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت.

ادامه مطلب

​چهارمین و واپسین جلسه کارگاه آموزشی «طب سنتی بر اساس کتاب قانون ابن سینا» برگزار شد

​چهارمین و واپسین جلسه کارگاه آموزشی «طب سنتی بر اساس کتاب قانون ابن سینا» برگزار شد چهارمین و واپسین جلسه کارگاه آموزشی «طب سنتی بر اساس کتاب قانون ابن سینا» با تدریس دکتر علی رحیمی‌خواه، متخصص و پژوهشگر طب سنتی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نقش سرو در فرهنگ ایرانی در موزه کتاب و میراث مستند ایران به نمایش درآمد

نقش سرو در فرهنگ ایرانی در موزه کتاب و میراث مستند ایران به نمایش درآمد نمایشگاه «سروستان؛ نقش سرو در فرهنگ ایرانی» با همکاری موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران در موزه کتاب و میراث مستند ایران برپا شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

ثبت وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک در حافظه جهانی یونسکو

ثبت وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک در حافظه جهانی یونسکو زمینه ثبت وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک در حافظه جهانی یونسکو، با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک و سازمان اسناد و کتابخانه‌ ملی ایران فراهم می‌شود. در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه و موزه ملی ملک با سازمان اسناد وکتابخانه‌ ملی ایران، مقرر شد زمینه ثبت وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک در حافظه جهانی یونسکو، با همکاری این دو نهاد «ملی» فراهم آید.

ادامه مطلب

​کارگاه آموزشی «میراث دانش و اندیشه خواجه نصیرالدین توسی» برگزار شد

​کارگاه آموزشی «میراث دانش و اندیشه خواجه نصیرالدین توسی» برگزار شد کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه آموزشی «میراث دانش و اندیشه خواجه نصیرالدین توسی» را با همکاری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین توسی در روز یک‌شنبه 12 اسفند 1397 خورشیدی با حضور دوستداران تمدن و علوم اسلامی- ایرانی برگزار کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

یکی از نخستین سکه‌های اسلامی، در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درآمد

یکی از نخستین سکه‌های اسلامی، در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درآمد نمایشگاه تک اثر «سکه عرب‌ساسانی» که یکی از نخستین سکه‌های اسلامی را به نمایش می‌گذارد، در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص