کتابخانه و موزه ملی ملک، میزبان سه قصه ترکمنی و لری و خوزستانی

کتابخانه و موزه ملی ملک، میزبان سه قصه ترکمنی و لری و خوزستانی کتابخانه و موزه ملی ملک، برنامه «خواندن در موزه؛ بلندخوانی کتاب‌های خاموش»را با خوانش سه قصه ترکمنی و لری و خوزستانی در پیوند با «پویش فرهنگی موزه‌ها» برای هم‌دردی با هم‌میهمان سیل‌زده، در روز سه‌شنبه 27 فروردین 1398 خورشیدی از ساعت 14:30 تا ساعت 16 برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

روایت موزه‌دار موزه کیوبرنلی از سیر دگرگونی موزه و موزه‌داری در اروپا

روایت موزه‌دار موزه کیوبرنلی از سیر دگرگونی موزه و موزه‌داری در اروپا موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس فرانسه گفت: «بیش از سه هزار اثر هنری ایران در موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس نگهداری می‌شود که مجموعه‌ای از آن‌ها در بخش ایرانِ موزه به نمایش درآمده است».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های بهار

نام‌نویسی دوره‌های جدید آموزشی در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول دوره‌های بهار نخستین مرحله کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی و پژوهشی کتابخانه و موزه ملی ملک در گستره فرهنگ و هنر سنتی ایرانی- اسلامی در سال 1398 خورشیدی، با تمرکز بر دو محور «کارگاه‌های آموزشی» و «نشست‌های پژوهشی»، در 4 عنوان کارگاه آموزشی و 3 عنوان نشست پژوهشی از 29 فروردین 1397 خورشیدی آغاز می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

​نشست پژوهشی «چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد

​نشست پژوهشی «چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد نشست پژوهشی «چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه» با سخنرانی هانا شیدیاک، موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس فرانسه (Musée du Quai Branly) در روز چهارشنبه 21 فروردین 1398 ساعت 14 در کتابخانه و موزه ملی ملک با حضور گسترده دوستداران ایرانی و غیر ایرانی موزه و موزه‌داری به ویژه دانشجویان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به سیر دگرگونی موزه و موزه‌داری در فرانسه برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

کتاب «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه» در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد

کتاب «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه» در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه؛ مجموعه‌ای از عرایض متضمن اوامر شاه به امین‌السلطان» به کوشش مجید عبد امین، پژوهشگر و سندشناس، هم‌زمان با برپایی آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت امام حسین علیه‌السلام، یکی از هفت جشن وقف‌نامه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد.

ادامه مطلب

سه نمایشگاه «چهل حدیث نبوی»، «گلشن» و «گردش ایام» در موزه کتاب و میراث مستند ایران برپا شد

سه نمایشگاه «چهل حدیث نبوی»، «گلشن» و «گردش ایام» در موزه کتاب و میراث مستند ایران برپا شد سه نمایشگاه «چهل حدیث نبوی»، «گلشن» و «گردش ایام»، از مجموعه بسته‌های نمایشگاهی کتابخانه و موزه ملی ملک هم‌زمان با آغاز سال نو، همچنین به مناسبت مبعث حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله و سلم و جشن‌های شعبانیه در موزه کتاب و میراث مستند ایران برپا شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

موزه در فرانسه چگونه شکل گرفت، موزه‌داران فرانسوی چه جایگاهی دارند

موزه در فرانسه چگونه شکل گرفت، موزه‌داران فرانسوی چه جایگاهی دارند هانا شیدیاک، موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس فرانسه (Musée du Quai Branly) در نشستی پژوهشی در کتابخانه و موزه ملی ملک درباره چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه سخن می‌راند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

​زمان خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در نیمه نخست سال 1398

​زمان خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک در نیمه نخست سال 1398 کتابخانه و موزه ملی ملک، زمان خدمات‌رسانی این گنجینه به پژوهشگران و گردشگران را برای نیمه نخست سال 1398 خورشیدی اعلام کرد.

ادامه مطلب

برپایی آیین‌های پهلوانی (زورخانه‌ای) در کتابخانه و موزه ملی ملک

برپایی آیین‌های پهلوانی (زورخانه‌ای) در کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام را در آغاز بهار 1398 خورشیدی با برپایی آیین‌های پهلوانی (زورخانه‌ای) و دیگر برنامه‌های گوناگون آیینی و فرهنگی برگزار می‌کند.

ادامه مطلب