شبیه‌نامه‌های تاریخی منبع ارزشمند تکمیل تاریخ ادبیات نمایشی ایران‌اند

شبیه‌نامه‌های تاریخی منبع ارزشمند تکمیل تاریخ ادبیات نمایشی ایران‌اند مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در دیدار از نمایشگاه «به روایت نسخه‌خوانان» در خانه هنرمندان ایران یادآور شد: «شبیه‌نامه‌ها میراث ارزشمندی برای کمک به نسل جدید جامعه هنری کشور و منبعی گران‌بها برای تکمیل تاریخ ادبیات نمایشی ایران‌اند».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

دو هزار مجلد نشریات نفیس تاریخی و روز به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا شد

دو هزار مجلد نشریات نفیس تاریخی و روز به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا شد مجموعه‌ای نفیس و ارزشمند، دربرگیرنده نزدیک به 600 مجلد روزنامه صحافی‌شده و بیش از یک هزار و 300 مجله و سال‌نامه صحافی‌شده از نشریات کتابخانه گوهرشاد حرم رضوی به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا شد. این اهدای فرهنگی با کوشش و همکاری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی به انجام رسید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ در اخبار موسسه

بخش دوم آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار تهران برگزار شد

بخش دوم آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار تهران برگزار شد بخش دوم آیین سوگواری سیدالشهدا علیه‌السلام، برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک، از نهم تا یازدهم محرم 1441 قمری (18 تا 20 شهریور 1398 خورشیدی) در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران با حضور گسترده کارکنان این موقوفه و شهروندان سوگوار حسینی برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

دومین روز آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار تهران برگزار شد

دومین روز آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار تهران برگزار شد دومین روز آیین سوگواری سیدالشهدا علیه‌السلام، برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک، در روز سه‌شنبه هشتم محرم 1441 قمری (17 شهریور 1398 خورشیدی) در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران با حضور گسترده کارکنان این موقوفه و شهروندان سوگوار حسینی برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار تهران برگزار شد

آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار تهران برگزار شد آیین سوگواری سیدالشهدا علیه‌السلام، برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک، در روز دوشنبه هفتم محرم 1441 قمری (16 شهریور 1398 خورشیدی) در خانه تاریخی ملک در بازار بین الحرمین تهران با حضور گسترده کارکنان این موقوفه و شهروندان سوگوار حسینی برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

​تغییر زمان خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک از هفتم تا یازدهم محرم

​تغییر زمان خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک از هفتم تا یازدهم محرم زمان خدمات‌رسانی کتابخانه و موزه ملی ملک از هفتم تا یازدهم محرم به دلیل عمل به نیت واقف در وقف‌نامه و برپایی مجلس روضه‌خوانی و سوگواری سیدالشهدا علیه‌السلام تغییر می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

برپایی آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین

برپایی آیین سوگواری سیدالشهدا (ع) در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین و مجلس سوگواری و روضه‌خوانی حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام را برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف این گنجینه، از هفتم تا یازدهم محرم‌الحرام 1441 قمری برپا می‌دارد. این آیین سوگواری در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران (مکان پیشین کتابخانه و موزه ملی ملک) برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

«موقوفه‌های آستان قدس رضوی» کهن‌ترین موقوفه‌های بهداشت و درمان جهان اسلام‌اند/ گزارش تفصیلی نشست

«موقوفه‌های آستان قدس رضوی» کهن‌ترین موقوفه‌های بهداشت و درمان جهان اسلام‌اند/ گزارش تفصیلی نشست آیین رونمایی از «قدیمی‌ترین اسناد داروهای گیاهی، از دوره صفویه تا قاجار، موجود در گنجینه رضوی» با معرفی موقوفات آستان قدس رضوی به عنوان کهن‌ترین موقوفات بهداشت و درمان جهان اسلام، در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

خدمات تخصصی فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به جامعه دانشگاهی گسترش می‌یابد

خدمات تخصصی فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک به جامعه دانشگاهی گسترش می‌یابد کتابخانه و موزه ملی ملک، خدمات تخصصی فرهنگی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران را در گستره فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی به جامعه دانشگاهی گسترش می‌دهد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها