رونمایی از دیوان حافظ در کتابخانه و موزه ملی ملک

رونمایی از دیوان حافظ در کتابخانه و موزه ملی ملک به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، به مناسبت گرامیداشت روز حافظ، این مؤسسه یکی از نفیس ترین نسخه های خطی دیوان حافظ خود را در معرض دید علاقمندان قرار می دهد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

دوره های آموزشی پائیز در کتابخانه و موزه ملی ملک

دوره های آموزشی پائیز در کتابخانه و موزه ملی ملک به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، این مؤسسه در نظر دارد تا برای فصل پائیزسال 1391 خورشیدی، دوره های آموزشی "دوره تکمیلی لاکی؛ با محوریت بوم‌سازی در آثار لاکی "برگزار کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

تاریخ عثمانیان در کتابخانه ملک

تاریخ عثمانیان در کتابخانه ملک به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه وموزه ملی ملک، در ادامه طرح غنی سازی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک، کتابی دیگر با عنوان " تاریخ عثمانیان" به مجموعه کتاب های انگلیسی کتابخانه ملک افزوده شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

آیین گرامیداشت میلاد امام رضا(ع) در موزه ملک برگزار شد/جعفریان: امام رضا(ع) مظهر اسلام رحمانی است

آیین گرامیداشت میلاد امام رضا(ع) در موزه ملک برگزار شد/جعفریان: امام رضا(ع) مظهر اسلام رحمانی است رسول جعفریان در آیین گرامیداشت میلاد فرخنده هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت که همزمان با رونمایی کتاب «بر آستان رضا» در موزه ملک برگزار شد، امام رضا(ع) را مظهر اسلام رحمانی دانست. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، سیدمجتبی حسینی، مدیر عامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، در ابتدای این آیین که روز پنجشنبه، ششم مهر ماه، در سرسرای موزه ملک برگزار شد، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این موسسه در دهه کرامت پرداخت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

چهارمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم؛ آئین بزرگداشت میلاد فرخنده امام رضا(ع) در موزه ملک

چهارمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم؛ آئین بزرگداشت میلاد فرخنده امام رضا(ع) در موزه ملک به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، طبق وقفنامه حاج حسین آقا ملک، واقف و بنیانگذار کتابخانه و موزه ملی ملک، به رسم هر سال آئین گرامیداشت زادروز فرخنده امام رضا (علیه السلام) در این مؤسسه برپا خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۴ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

گفت‌وگو با «استاد رضا تابع‌منش»، سازنده آثار به نمایش درآمده در موزه ملک؛ جواهراتی به عشق امام رضا (ع)

تهران، یک روز دل‌انگیز پاییزی، کتابخانه و موزه ملی ملک در روزهایی که هوای تهران رو به خنکی می‌رود و موسم برگ‌ریزان فرامی‌رسد، جایی در میانه محوطه تاریخی باغ ملی، بزرگ‌ترین مجموعه وقف فرهنگی کشور، میزبان بازدیدکنندگانی است که آمده‌اند تا نتیجه ابتکارات یک هنرمند باسابقه در زمینه زیورآلات و جواهرات قیمتی را به تماشای بنشینند؛ نمایشگاه «جواهری از نقش دوست» در کتابخانه و موزه ملی ملک. این جواهرات به گفته استاد سازنده، به عشق امام رضا (ع) طراحی و ساخته شده‌اند؛ آثاری که هم ارزش هنری طراحی‌ها هم سنگ‌ها و فلزهای قیمتی به کاررفته در آن‌ها چشم‌ها را خیره می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

گفت‌وگو با دکتر محمدعلی رجبی به مناسبت برگزاری نمایشگاه سی‌مرغ در کتابخانه و موزه ملی ملک

گفت‌وگو با دکتر محمدعلی رجبی به مناسبت برگزاری نمایشگاه سی‌مرغ در کتابخانه و موزه ملی ملک  نقش‌آفرینی پرندگان در ادبیات عرفانی و تمثیلی ایران «آثاری که در مجموعه کتابخانه و موزه ملک با نقش پرنده وجود دارد، جلوه‌ای تابان از زیبایی‌های بخشی از هنر ایرانی اسلامی نگارگری را دربرگرفته است که فرصت مناسبی برای پژوهشگران و دوستداران هنر به شمار می‌آید».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

همزمان با چهارمین جشنواره فرهنگی - هنری ماه هشتم، کتابخانه و موزه ملک 5 نمایشگاه را برگزار میکند

همزمان با چهارمین جشنواره فرهنگی - هنری ماه هشتم، کتابخانه و موزه ملک 5 نمایشگاه را برگزار میکند به گزارش روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، همزمان با دهه کرامت و زادروز فرخنده امام رضا (علیه السلام)، چهارمین دوره جشنواره ماه هشتم با پنج نمایشگاه در محل این مؤسسه برگزار میشود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۱ مهر ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

مجموعه‌ای کم‌نظیر از عکس‌های حرم امام هشتم در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود؛ ایستاده به احترام آستان رضا (ع)

مجموعه‌ای کم‌نظیر از عکس‌های حرم امام هشتم در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود؛ ایستاده به احترام آستان رضا (ع) 6 مهرماه 1391 خورشیدی، تصویرهایی متفاوت از بارگاه باشکوه امام هشتم شیعیان در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درمی‌آید. در جشنی که روز پنج‌شنبه 6 مهرماه به مناسبت میلاد امام رضا (ع) در این نهاد فرهنگی و موزه‌ای کشور برگزار می‌شود، کتاب «بر آستان رضا» رونمایی می‌شود. این کتاب، مجموعه‌ای جذاب از عکس‌های گوناگون حرم رضوی است که «محمد خوشرو» عکاس و پژوهشگر معماری ایرانی اسلامی، در یک پروژه بزرگ، آن‌ها را عکاسی کرده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ مرداد ۱۳۹۱ در اخبار موسسه

گفت‌وگو با «سیدمحمد بهشتی» درباره نمایشگاه پرندگان در فرهنگ و هنر ایرانی «سی‌مرغ»؛ پرنده در هنر ایرانی، نماد مسافری است که به هر دو جهان سر

گفت‌وگو با «سیدمحمد بهشتی» درباره نمایشگاه پرندگان در فرهنگ و هنر ایرانی «سی‌مرغ»؛ پرنده در هنر ایرانی، نماد مسافری است که به هر دو جهان سر کتابخانه و موزه ملی در زادروز میلاد اما رضا (ع) و دهه کرامت (28 شهریور تا 7 مهر) به مناسبت برگزاری چهارمین جشنواره ماه هشتم، زمینه آشنایی فرهنگ‌دوستان و دوستداران تمدن ایرانی اسلامی را با نقش و حضور پرندگان در پهنه تاریخی و جغرافیای ادب و فرهنگ ایران فراهم آورده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ مرداد ۱۳۹۱ در اخبار موسسه