مُلکِ مَلِک در انتظار گردشگران نوروز ۱۳۹۴

مُلکِ مَلِک در انتظار گردشگران نوروز ۱۳۹۴ موقوفه ۷۸ساله «حاج حسین آقا ملک» بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک، با آثاری از هزاره یکم پیش از میلاد تا امروز دربرگیرنده سکه‌های تاریخی، تابلوهای نقاشی و نگارگری، قلمدان‌ها، آثار خوش‌نویسی و نسخه‌های خطی به ویژه قرآن‌های خطی، از گردشگران و بازدیدکنندگان نوروزی میزبانی می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

ترجمه کتاب «فرهنگ ریشه‌شناسی فارسی» در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد

ترجمه کتاب «فرهنگ ریشه‌شناسی فارسی» در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد کتاب «فرهنگ ریشه‌شناسی فارسی» به قلم «پاول هُرن» و «هاینریش هوبشمان» دو زبان‌شناس اروپایی و ترجمه همراه با گواه‌های فارسی و پهلوی از سوی دکتر «جلال خالقی مطلق»، در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

​رونمایی کتاب «سکه‌های ایران در دوره اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان»

​رونمایی کتاب «سکه‌های ایران در دوره اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان» کتاب «سکه‌های ایران در دوره اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان» تالیف دکتر حسن رضایی باغ‌بیدی که به تازگی از سوی انتشارات سمت منتشر شده است، در روز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

رونمایی کتاب «سکه‌های ایران در دوره اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان» در کتابخانه و موزه ملی ملک

رونمایی کتاب «سکه‌های ایران در دوره اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان» در کتابخانه و موزه ملی ملک کتاب «سکه‌های ایران در دوره اسلامی از آغاز تا برآمدن سلجوقیان» تالیف دکتر حسن رضایی باغ‌بیدی که به تازگی منتشر شده است، در روز دوشنبه ۱۸اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

رقابت برترین راهنماهای موزه در کتابخانه و موزه ملی ملک برای قصه‌پردازی آثار

رقابت برترین راهنماهای موزه در کتابخانه و موزه ملی ملک برای قصه‌پردازی آثار چهارمین دوره «مسابقه راهنمایان موزه» با موضوع «قصه‌پردازی برای آثار» در روزهای ۱۱ و ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

بازدید رایگان از نمایشگاه میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک

بازدید رایگان از نمایشگاه میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک از علاقه‌مندان و دوستداران فرهنگ، هنر و تاریخ دعوت می‌کند در واکنش به تخریب آثار تاریخی تمدن بین‌النهرین در موزه موصل کشور عراق، به مدت یک هفته از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی به رایگان از نمایشگاه «میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک» و نیز تالارهای موزه‌ای این موقوفه فرهنگی بازدید کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

کارگاه آموزشی مصطفی رحماندوست در کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع «قصه‌پردازی برای آثار» برگزار می‌شود

کارگاه آموزشی مصطفی رحماندوست در کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع «قصه‌پردازی برای آثار» برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک با همکاری شاعر «صد دانه یاقوت»، مصطفی رحماندوست، کارگاه «قصه‌پردازی برای آثار» را در روز دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۶ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

رونمایی از ۲۰ کتاب تازه نشریافته با موضوع میراث مشترک ایران و عراق

رونمایی از ۲۰ کتاب تازه نشریافته با موضوع میراث مشترک ایران و عراق ۲۰ کتاب تازه نشریافته با موضوع میراث مشترک ایران و عراق در روز سه‌شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی در پیش‌همایش بین‌المللی میراث مشترک ایران و عراق، در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

اینجا فقط کتابخانه و موزه نیست!

اینجا فقط کتابخانه و موزه نیست! از سردر تاریخی باغ ملی می‌گذرند و به محوطه میدان مشق می‌روند. کلاسور و کیفی به همراه دارند پر از ابزارهای کار و کاغذ و وسیله‌هایی دیگر. قرار است در دوره‌ای آموزشی یا یک کارگاه یک روزه شرکت کنند و مثلا یاد بگیرند که چطور می‌توان به روش‌های سنتی، کاغذی را رنگی کرد یا جلد لاکی ساخت یا متنی را به خط ناخنی نوشت. «موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک» به جز روزهای تعطیل، هر روز از ۸:۳۰ تا ساعت ۱۶:۳۰میزبان مخاطبان‌اش است و برنامه‌های آموزشی بسیاری در طول هفته برای آن‌ها در نظر دارد. آموزش‌های منحصربه‌فردی که در این مجموعه ارایه می‌شود بهانه‌ای است برای خبر گرفتن از چند و چون این آموزش‌ها در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران که موقوفه آستان قدس رضوی است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی