گنج ملک در انتظار گردشگران نوروز 1397

گنج ملک در انتظار گردشگران نوروز 1397 نخستین موزه وقفی- خصوصی و بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، با آثاری از سه هزار سال پیش تا روزگار معاصر که گنجینه‌ای کم‌نظیر از سکه‌ها و تمبرهای تاریخی، اشیای تزیینی، تابلوهای نقاشی و نگارگری، قلمدان‌ها و آثار لاکی، خوش‌نویسی، اسناد تاریخی و نسخه‌های خطی به ویژه دیوان‌های شعر و قرآن‌های خطی را دربرگرفته است، با مجموعه‌ای از خدمات گسترده به میزبانی از گردشگران و بازدیدکنندگان نوروزی می‌نشیند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها بازدید‌های خاص

دکتر غلامرضا خواجه‌سروی مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک شد

دکتر غلامرضا خواجه‌سروی مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک شد رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، در حکمی دکتر غلامرضا خواجه‌سروی، استاد دانشگاه، پژوهشگر، نویسنده و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی را به عنوان مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک منصوب کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

آیین گرامی‌داشت میلاد فرخنده حضرت فاطمه سلام‌الله علیها برگزار شد

آیین گرامی‌داشت میلاد فرخنده حضرت فاطمه سلام‌الله علیها برگزار شد کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها را به سنت جاری و برپایه سفارش حاج حسین آقا ملک در وقف‌نامه این گنجینه بزرگ در روز چهارشنبه 16 اسفند 1396 خورشیدی برگزار کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

بازشناسی زنان نیکوکار، واقف و هنرمند در تاریخ ایران و اسلام

بازشناسی زنان نیکوکار، واقف و هنرمند در تاریخ ایران و اسلام سخنرانی‌های علمی و تاریخی با هدف بازشناسی زنان نیکوکار، واقف و هنرمند در تاریخ ایران و اسلام، هم‌زمان با برپایی آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

مجله «زبان آموزگار» جبار باغچه‌بان در سالن تک اثر کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درمی‌آید

مجله «زبان آموزگار» جبار باغچه‌بان در سالن تک اثر کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درمی‌آید با نمایش مجله «زبان آموزگار» در سالن تک اثر کتابخانه و موزه ملی ملک، همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران در روز چهارشنبه 16 اسفند 1396 خورشیدی، یکی از دستاوردهای کوشش‌های رسانه‌ای جبار باغچه‌بان، بنیان‌گذار نخستین مدرسه ناشنوایان ایران در تبریز و از پیشگامان شعر و ادبیات کودکان، پیش روی دوستداران فرهنگ و تاریخ ایرانی- اسلامی جای می‌گیرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

​کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها را برگزار می‌کند

​کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها را برگزار می‌کند کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها را به سنت جاری و برپایه سفارش حاج حسین آقا ملک در وقف‌نامه این گنجینه بزرگ در روز چهارشنبه 16 اسفند 1396 خورشیدی برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

تولید آثار سفالی و سرامیکی برپایه گنجینه تصویرهای تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک

تولید آثار سفالی و سرامیکی برپایه گنجینه تصویرهای تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک یک پژوهش دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد هنر اسلامی با موضوع سفال و سرامیک در پیوند با گنجینه تصویر آثار تاریخیِ کتابخانه و موزه ملی ملک، در دانشگاه سوره، تصویری نو از کاربردی‌سازی مفهوم‌های تاریخی کتابخانه‌ای و موزه‌ای در گستره زیست روزمره فردی و اجتماعی ارایه داده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

قصه‌گو رویا می‌بافد تا کودکان را به دنیای قصه‌ها ببرد

قصه‌گو رویا می‌بافد تا کودکان را به دنیای قصه‌ها ببرد رنگ به رنگ، قصه به قصه ... قصه‌گو رشته می‌بافد و قصه را می‌گوید ... او گویی رویا می‌بافد و از رویاهایش قصه‌هایی می‌پردازد تا کودکان را نشسته بر رشته‌های رویاهایش به سرزمین قصه‌ها ببرد. قصه‌گو، کودکان را به شنیدن فرامی‌خواند. او می‌خواهد برایشان قصه‌ها بگوید، از سرزمین‌ها و مردمان گذشته، از روزگارانی دور ... . کودکان مشتاق و سرزنده، به رویابافی‌های او گوش می‌سپارند ... دل‌های خود را به دستان هنرمند و زبان شیوای او می‌دهند تا از رویابافی‌هایش برایشان بگوید و راه سرزمین قصه‌ها را به آن‌ها بنمایاند. رشته‌ها، رنگ‌به‌رنگ، هریک از قصه‌ای و داستانی نشان دارند. او هزار رویا می‌بافد تا هزار قصه بگوید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی