برپایی نمایشگاه «سیمرغ در تاریخ» در آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی بادبادک

برپایی نمایشگاه «سیمرغ در تاریخ» در آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی بادبادک نمایشگاه «سیمرغ در تاریخ» از مجموعه بسته‌های نمایشگاهی کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع پرندگان در تاریخ و ادبیات ایران در آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی بادبادک به مدت یک ماه در بهمن ۱۳۹۳ خورشیدی به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

قصیده بُرده بوصیری؛ جلوه‌ای از وجود بی‌مثال پیامبر اسلام (ص)

قصیده بُرده بوصیری؛ جلوه‌ای از وجود بی‌مثال پیامبر اسلام (ص) نسخه نفیس خطی «برده بوصیری» به خط «علاءالدین تبریزی» از جذاب‌ترین آثار خطی درباره جایگاه و مقام والای پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله در گردونه هستی است که در گنجینه نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک نگهداری می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران از دوستداران آثار تاریخی و موزه‌ای دعوت می‌کند از ۱۲ تا ۲۱ بهمن به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، به رایگان از تالارهای موزه‌ای این موقوفه بازدید کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

مشترکات باستان‌شناسی میان ایران و عراق بررسی می‌شود

مشترکات باستان‌شناسی میان ایران و عراق بررسی می‌شود چهارمین نشست همایش بین‌المللی میراث مشترک ایران و عراق با عنوان «مشترکات باستان‌شناسی در ایران و عراق» روز شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵ در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

چه پیوندهای شاعرانه‌ای میان ایران و عراق از قدیم تاکنون بوده است

چه پیوندهای شاعرانه‌ای میان ایران و عراق از قدیم تاکنون بوده است سومین نشست همایش بین‌المللی میراث مشترک ایران و عراق با عنوان «پیوندهای شاعرانه میان ایران و عراق از قدیم تاکنون» روز سه‌شنبه۷ بهمن ۱۳۹۳ خورشیدی ساعت ۱۵ در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

چه اسناد تاریخی از سرزمین عراق کنونی در کتابخانه‌ها و موزه‌های ایران نگهداری می‌شود

چه اسناد تاریخی از سرزمین عراق کنونی در کتابخانه‌ها و موزه‌های ایران نگهداری می‌شود پژوهشگران و محققان حوزه اسناد تاریخی، در نشست «اسناد عراقی در کتابخانه‌ها و موزه‌های ایران» در روز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵ خورشیدی در کتابخانه و موزه ملی ملک، موضوع سندهای تاریخی سرزمین عراق کنونی در کتابخانه‌ها و موزه‌های ایران را بررسی می‌کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

روایت حکایت «فیل در تاریکی» مولانا برای دانش‌آموزان تهرانی

روایت حکایت «فیل در تاریکی» مولانا برای دانش‌آموزان تهرانی کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه قصه‌گویی «باغ قصه‌ها» را با روایت «داستان فیل در تاریکی» از مجموعه حکایت‌های مثنوی معنوی سروده جلال‌الدین مجمد بلخی مشهور به مولانا، با هدف آشنایی کودکان به ویژه دانش‌آموزان با ادبیات کهن ایران و کتاب مثنوی و مولانا برگزار کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ در برنامه‌های آموزشی

نقش آینده‌پژوهی و استفاده از تکنیک رصد افق در پیشبرد اهداف سازمانی

نقش آینده‌پژوهی و استفاده از تکنیک رصد افق در پیشبرد اهداف سازمانی «علی‌اکبر رضایی‌فرد» کارشناس فن‌آوری اطلاعات سازمان فرهنگ و ارتباطات در نشست «بهره‌وری اطلاعات و دانش در جامعه (کتابخانه، موزه و آرشیو) دانش‌مدار» گفت: «رصد افق به خط‌‌مشی‌گذاران کمک می‌کند تا گستردگی و جزیی‌نگری لازم را در نگاه به آینده ایجاد و حفظ کنند».

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

نشست «بهره‌وری اطلاعات و دانش در جامعه (کتابخانه، موزه و آرشیو) دانش‌مدار» در کتابخانه و موزه ملی ملک

نشست «بهره‌وری اطلاعات و دانش در جامعه (کتابخانه، موزه و آرشیو) دانش‌مدار» در کتابخانه و موزه ملی ملک پنجمین و آخرین نشست از سلسله نشست‌های «کتابخانه، موزه و آرشیو (گذشته، حال، آینده)» در کتابخانه و موزه ملی ملک، در روز سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ خورشیدی با موضوع «بهره‌وری اطلاعات و دانش در جامعه (کتابخانه، موزه و آرشیو) دانش‌مدار» برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ دی ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی