دو کتاب جدید حوزه علم اطلاعات و دانش‌شناسی در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود

دو کتاب جدید حوزه علم اطلاعات و دانش‌شناسی در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود هم‌زمان با برگزاری نشست تخصصی هم‌گرایی بافت میراث فرهنگی (کتابخانه، موزه و آرشیو) در سازمان‌دهی اشیای محتوایی، دو کتاب جدید در حوزه ذخیره و بازیابی اطلاعات دانش با حضور گروهی از استادان و کارشناسان حوزه کتاب‌داری در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

​کارگاه و تور قصه‌گویی «راز قصه‌ها» در کتابخانه و موزه ملی ملک

​کارگاه و تور قصه‌گویی «راز قصه‌ها» در کتابخانه و موزه ملی ملک کتابخانه و موزه ملی ملک در ادامه برگزاری برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان، کارگاه و تور قصه‌گویی «راز قصه‌ها» را برای دانش‌آموزان مدرسه‌ها و آموزشگاه‌ها برگزار کرده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ در برنامه‌های آموزشی

​رونمایی کتاب عکس اربعین

​رونمایی کتاب عکس اربعین کتاب عکس اربعین، مجموعه‌ای از تصویرهای گروهی از عکاسان برجسته از راه‌پیمایی میلیونی اربعین سال گذشته، هم‌زمان با روز میلاد حضرت علی اکبر علیه‌السلام و روز جوان با حضور گروهی از اهالی فرهنگ و هنر در روز شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

مسجد جامعی: کتاب عکس‌های اربعین در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود

مسجد جامعی: کتاب عکس‌های اربعین در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود کتاب عکس اربعین، مجموعه‌ای از تصویرهای گروهی از عکاسان برجسته از راه‌پیمایی میلیونی اربعین سال گذشته، هم‌زمان با روز میلاد حضرت علی اکبر علیه‌السلام و روز جوان با حضور گروهی از اهالی فرهنگ و هنر در روز شنبه ۹خرداد ۱۳۹۴ در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

​تور تجربه قصه در موزه ملی ملک برگزار شد

​تور تجربه قصه در موزه ملی ملک برگزار شد «تور تجربه قصه در موزه ملی ملک»، تازه‌ترین فعالیت کتابخانه و موزه ملی ملک در زمینه برگزاری تورهای متفاوت برای آشنایی گردشگران با بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران به شمار می‌آید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

جلد نسخه‌های خطی چه ویژگی‌هایی دارد؟

جلد نسخه‌های خطی چه ویژگی‌هایی دارد؟ نشست آموزشی «جلد نسخه‌ها و انواع آن» در روز چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴ خورشیدی ساعت ۱۵ در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، بیست و دومین نشست از سلسله نشست‌های علمی کتابخانه و موزه ملی ملک به موضوع «جلد نسخه‌ها و انواع آن» اختصاص دارد. در این نشست «سیده زهرا کشفی» کارشناس هنرهای سنتی سخنرانی خواهد کرد. همچنین مستند «کارگاه صحافی سنتی» ساخته «حمید سهیلی» به نمایش درخواهد آمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

​بیا تا ز مردی چه داری نشان ...

​بیا تا ز مردی چه داری نشان ... «پهلوان زنده را عشق است، ساقی! مِی بیار/ چند می‌گویی سخن از رستم و اسفندیار» ... عیاران، کهن‌ترین گروه جوانمردان در تاریخ ایران شناخته شده‌اند. بر اساس روایت تاریخ، با گذشت زمان، در میان آن‌ها انشعاب پدید آمد و به چندین گروه تقسیم شدند. یک گروه بزرگ از این جوانمردان و عیاران، پهلوانان بودند. ظاهرا وجه تمایز پهلوانان از دیگر گروه‌های جوانمردان، در زورآوری شگفت‌انگیز آنان و تبحرشان در برخی از ورزش‌ها و فنون رزمی همچون کشتی‌گیری، رزم با فیل، تیراندازی و نیزه‌بازی بوده است ...

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک، از مهم‌ترین گنجینه‌های موزه‌ای در ایران به شمار می‌آید

کتابخانه و موزه ملی ملک، از مهم‌ترین گنجینه‌های موزه‌ای در ایران به شمار می‌آید دو نمایشگاه «بازوبند پهلوانی» و «سراچه تن»، هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام و با حضور معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها