بازدید رایگان از نمایشگاه میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک

بازدید رایگان از نمایشگاه میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک از علاقه‌مندان و دوستداران فرهنگ، هنر و تاریخ دعوت می‌کند در واکنش به تخریب آثار تاریخی تمدن بین‌النهرین در موزه موصل کشور عراق، به مدت یک هفته از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی به رایگان از نمایشگاه «میراث مشترک ایران و عراق به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک» و نیز تالارهای موزه‌ای این موقوفه فرهنگی بازدید کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

کارگاه آموزشی مصطفی رحماندوست در کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع «قصه‌پردازی برای آثار» برگزار می‌شود

کارگاه آموزشی مصطفی رحماندوست در کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع «قصه‌پردازی برای آثار» برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک با همکاری شاعر «صد دانه یاقوت»، مصطفی رحماندوست، کارگاه «قصه‌پردازی برای آثار» را در روز دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۶ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

رونمایی از ۲۰ کتاب تازه نشریافته با موضوع میراث مشترک ایران و عراق

رونمایی از ۲۰ کتاب تازه نشریافته با موضوع میراث مشترک ایران و عراق ۲۰ کتاب تازه نشریافته با موضوع میراث مشترک ایران و عراق در روز سه‌شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳ خورشیدی در پیش‌همایش بین‌المللی میراث مشترک ایران و عراق، در کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

اینجا فقط کتابخانه و موزه نیست!

اینجا فقط کتابخانه و موزه نیست! از سردر تاریخی باغ ملی می‌گذرند و به محوطه میدان مشق می‌روند. کلاسور و کیفی به همراه دارند پر از ابزارهای کار و کاغذ و وسیله‌هایی دیگر. قرار است در دوره‌ای آموزشی یا یک کارگاه یک روزه شرکت کنند و مثلا یاد بگیرند که چطور می‌توان به روش‌های سنتی، کاغذی را رنگی کرد یا جلد لاکی ساخت یا متنی را به خط ناخنی نوشت. «موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک» به جز روزهای تعطیل، هر روز از ۸:۳۰ تا ساعت ۱۶:۳۰میزبان مخاطبان‌اش است و برنامه‌های آموزشی بسیاری در طول هفته برای آن‌ها در نظر دارد. آموزش‌های منحصربه‌فردی که در این مجموعه ارایه می‌شود بهانه‌ای است برای خبر گرفتن از چند و چون این آموزش‌ها در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران که موقوفه آستان قدس رضوی است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

چهارمین کارگاه آموزشی و مسابقه راهنمایان موزه در اسفند۱۳۹۳ خورشیدی برگزار می‌شود

چهارمین کارگاه آموزشی و مسابقه راهنمایان موزه در اسفند۱۳۹۳ خورشیدی برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک چهارمین دوره «مسابقه راهنمایان موزه» را با موضوع «قصه‌پردازی برای آثار» در نیمه نخست اسفند۱۳۹۳ خورشیدی برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

«نگاره خانه‌باغ» از دیوان حافظ در سالن تک اثر کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درآمد

«نگاره خانه‌باغ» از دیوان حافظ در سالن تک اثر کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درآمد با پایان یافتن دوره زمانی نمایش نگاره صید صیاد در سالن تک اثر کتابخانه و موزه ملی ملک، اثر جدید با نام «نگاره خانه‌باغ» در این سالن به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

برپایی نمایشگاه «سیمرغ در تاریخ» در آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی بادبادک

برپایی نمایشگاه «سیمرغ در تاریخ» در آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی بادبادک نمایشگاه «سیمرغ در تاریخ» از مجموعه بسته‌های نمایشگاهی کتابخانه و موزه ملی ملک با موضوع پرندگان در تاریخ و ادبیات ایران در آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی بادبادک به مدت یک ماه در بهمن ۱۳۹۳ خورشیدی به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

قصیده بُرده بوصیری؛ جلوه‌ای از وجود بی‌مثال پیامبر اسلام (ص)

قصیده بُرده بوصیری؛ جلوه‌ای از وجود بی‌مثال پیامبر اسلام (ص) نسخه نفیس خطی «برده بوصیری» به خط «علاءالدین تبریزی» از جذاب‌ترین آثار خطی درباره جایگاه و مقام والای پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله در گردونه هستی است که در گنجینه نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک نگهداری می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران از دوستداران آثار تاریخی و موزه‌ای دعوت می‌کند از ۱۲ تا ۲۱ بهمن به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، به رایگان از تالارهای موزه‌ای این موقوفه بازدید کنند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ در اخبار موسسه