نمایشگاه ختم قرآن به خط خوش‌نویسان مشهور تاریخ ایران در کتابخانه و موزه ملی ملک

نمایشگاه ختم قرآن به خط خوش‌نویسان مشهور تاریخ ایران در کتابخانه و موزه ملی ملک «حدیث بندگی» به مناسبت آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام نمایشگاه ختم قرآن به خط خوش‌نویسان مشهور تاریخ ایران در کتابخانه و موزه ملی ملک موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام، نمایشگاه ختم قرآن برگرفته از 16 قرآن نفیس به خط خوش‌نویسان بزرگ تاریخ ایران را در این موقوفه 77 ساله برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

گرامی‌داشت شب‌های ارزشمند قدر و تسلیت شهادت امیرالمومنین علی علیه‌السلام

گرامی‌داشت شب‌های ارزشمند قدر و تسلیت شهادت امیرالمومنین علی علیه‌السلام موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک فرارسیدن سالگرد شهادت امیرالمومنین علی علیه‌السلام را به همه مومنان و مسلمانان جهان تسلیت می‌گوید و در شب‌های ارزشمند قدر، برآورده شدن دعاهای همگان را آرزومند است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ تیر ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

دستان دعا» در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ دریچه‌ای رو به تاریخ هنر دینی»

دستان دعا» در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ دریچه‌ای رو به تاریخ هنر دینی» همزمان با آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام در موقوفه آستان قدس رضوی گشایش می‌یابد «دستان دعا» در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ دریچه‌ای رو به تاریخ هنر دینی همزمان با آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «دستان دعا» با موضوع نسخه‌های نفیس خطی دعا برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ تیر ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

نمایش 1800 بنر از آثار نفیس کتابخانه و موزه ملی ملک در خیابان‌های پایتخت

نمایش 1800 بنر از آثار نفیس کتابخانه و موزه ملی ملک در خیابان‌های پایتخت همکاری خلاقانه کتابخانه و نخستین موزه وقفی خصوصی ایران با سازمان زیباسازی شهر تهران نمایش 1800 بنر از آثار نفیس کتابخانه و موزه ملی ملک در خیابان‌های پایتخت سازمان زیباسازی شهر تهران با همکاری موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، گوشه‌ای از گنجینه آثار نفیس موزه‌ای نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران را در قالب بنرهایی بزرگ به خیابان‌های پایتخت آورد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

انتشار فهرست خدمات بخش نشریات کتابخانه و موزه ملی ملک به پژوهشگران و دانشجویان

انتشار فهرست خدمات بخش نشریات کتابخانه و موزه ملی ملک به پژوهشگران و دانشجویان پژوهشگران و علاقه‌مندان به بررسی‌های علمی در حوزه نشریات تاریخی می‌توانند با مراجعه به بخش نشریات کتابخانه و موزه ملی ملک، از گنجینه 800 عنوان نشریه تاریخی در بیش از 8 هزار مجلد و خدمات گوناگون فرهنگی در این حوزه بهره بگیرند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ تیر ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

آغاز ثبت نام تابستان برای دوره‌های آموزشی کتابخانه و موزه ملی ملک در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول

آغاز ثبت نام تابستان برای دوره‌های آموزشی کتابخانه و موزه ملی ملک در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی/ به پیوست جدول مرکز آموزش موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با آغاز سال 1393 خورشیدی، برای دوره‌های جدید آموزش هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی در فصل تابستان ثبت نام می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۸ تیر ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

تسلیت کتابخانه و موزه ملی ملک برای درگذشت بانو عزت‌ملک ملک

تسلیت کتابخانه و موزه ملی ملک برای درگذشت بانو عزت‌ملک ملک موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک درگذشت بانو «عزت ملک ملک» دختر بزرگ حاج حسین آقا ملک، واقف و بنیان‌گذار کتابخانه و موزه ملی ملک را به بازماندگان ایشان و دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی تسلیت می‌گوید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۳ تیر ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

نرم‌افزار بانک اطلاعات آثار موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک در میان 8 دستاورد برتر ایران در حوزه فناوری اطلاعات جای گرفت

نرم‌افزار بانک اطلاعات آثار موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک در میان 8 دستاورد برتر ایران در حوزه فناوری اطلاعات جای گرفت نرم‌افزار بانک اطلاعات آثار موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک در میان 8 دستاورد برتر ایران در حوزه فناوری اطلاعات جای گرفت «نرم‌افزار بانک اطلاعات آثار موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک» که به وسیله کارشناسان این موسسه طراحی شده است، توانست در میان هشت دستاورد برتر کشور در حوزه فناوری اطلاعات جای گیرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام؛ گشایش یک نمایشگاه جذاب و برگزاری دو کارگاه آموزشی

برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام؛ گشایش یک نمایشگاه جذاب و برگزاری دو کارگاه آموزشی همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «در آینه آسمان»؛ صورت‌های فلکی به روایت نسخه‌های خطی گشایش یافت. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، در این آیین گرامی‌داشت که با نقالی و پرده‌خوانی در منقبت سومین امام شیعیان همراه شد، نمایشگاه «در آینه آسمان» با حضور میهمانان و فرهیختگان مراسم، کار خود را آغاز کرد.در این نمایشگاه، 21 صورت فلکی مربوط به نیم‌کره شمالی از نسخه کم‌نظیر خطی «صور الکواکب» تالیف عبدالرحمان صوفی در قالب نمایشگاه «در آینه آسمان» در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درآمده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها