گشایش نمایشگاه «نقش نام» و اجرای آیین پهلوانی زورخانه در کتابخانه و موزه ملی ملک

گشایش نمایشگاه «نقش نام» و اجرای آیین پهلوانی زورخانه در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام در موقوفه آستان قدس رضوی گشایش نمایشگاه نقش نام و اجرای آیین پهلوانی زورخانه در کتابخانه و موزه ملی ملک همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام در روز دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 خورشیدی برابر با 12 رجب 1435 قمری در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «نقش نام»، نقش مهر رجال، سلاطین، ادیبان و خوش‌نویسان بزرگ که روی نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک حک شده‌اند، گشایش می‌یابد. در کنار این نمایشگاه، به مناسبت برگزاری این آیین فرخنده، آیین پهلوانی زورخانه اجرا می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

مُهر رجال، سلاطین، مشاهیر، خوش‌نویسان بزرگ و ادیبان مشهور به نمایش درمی‌آید

مُهر رجال، سلاطین، مشاهیر، خوش‌نویسان بزرگ و ادیبان مشهور به نمایش درمی‌آید گشایش نمایشگاه «نقش نام» در کتابخانه و موزه ملی ملک مُهر رجال، سلاطین، مشاهیر، ادیبان و خوش‌نویسان بزرگ به نمایش درمی‌آید نقش یک‌صد مهر تاریخی رجال، سلاطین، مشاهیر، بانوان خوش‌نویس، ادیبان، کاتبان و خوش‌نویسان مشهور که روی نسخه‌های خطی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک حک شده‌اند، همزمان با آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی علیه‌السلام در این موقوفه 77 ساله به نمایش درمی‌آید. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه «نقش نام»دربرگیرنده نقش 100 مهر تاریخی برگرفته از نسخه‌های خطی مربوط به رجال، سلاطین، مشاهیر، بانوان، ادیبان، کاتبان در روز دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 خورشیدی گشایش می‌یابد و دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی تا یک ماه می‌توانند به تماشای هنر و ظرافت ایرانیان در مهرسازی بنشینند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

آرایه‌های کهن؛ نمایشگاه آثار برگزیده تذهیب و گل و مرغ کارگاه مثنی‌سازی در کتابخانه و موزه ملی ملک

آرایه‌های کهن؛ نمایشگاه آثار برگزیده تذهیب و گل و مرغ کارگاه مثنی‌سازی در کتابخانه و موزه ملی ملک آثار برگزیده تذهیب و گل و مرغ کارگاه مثنی‌سازی مکتب هنر رضوان به نمایش درمی‌آید «نمایشگاه آرایه‌های کهن» در کتابخانه و موزه ملی ملک نمایشگاه آثار برگزیده تذهیب و گل و مرغ کارگاه مثنی‌سازی مکتب هنر رضوان با نام «آرایه‌های کهن» در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، این نمایشگاه روز یک‌شنبه 14 اردیبهشت گشایش می‌یابد و دوستداران هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی می‌توانند تا روز یک‌شنبه 28 اردیبهشت 1393 خورشیدی به تماشای آثار برگزیده هنرمندان در حوزه‌های تذهیب و گل و مرغ بنشینند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی: کتابخانه و موزه ملی ملک باید در عرصه‌های جهانی بیش‌تر شناسانده شود

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی: کتابخانه و موزه ملی ملک باید در عرصه‌های جهانی بیش‌تر شناسانده شود قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از کتابخانه و موزه ملی ملک این گنجینه شگفت‌انگیز باید در عرصه‌های جهانی بیش‌تر شناسانده شود قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با ابراز خرسندی از گنجینه آثار خطی و تاریخی گردآوری شده در این مجموعه و شیوه نگهداری و معرفی آن‌ها، خاطرنشان کرد که باید زمینه معرفی اینگونه آثار و مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی در گستره جهانی فراهم شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

نمایشگاه نسخه‌های خطی مربوط به بانوان در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت

نمایشگاه نسخه‌های خطی مربوط به بانوان در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها در موقوفه آستان قدس رضوی نمایشگاه نسخه‌های خطی مربوط به بانوان در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت همزمان با برگزاری آیین گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه نسخه‌های خطی مربوط به زنان، با حضور رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و مدیرعامل بنیاد سعدی گشایش یافت و بزرگان ادب و فرهنگ به تجلیل از جایگاه مقام زن در ایران اسلامی پرداختند. همچنین در آستانه روز بزرگ‌داشت سعدی شاعر بزرگ ایران، جایگاه رفیع این سخن‌سرای بی‌بدیل گرامی داشته شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

گشایش نمایشگاه آثار تکه‌چسبانی دانش‌آموزان در کارگاه طراحی تقویم کتابخانه و موزه ملی ملک

گشایش نمایشگاه آثار تکه‌چسبانی دانش‌آموزان در کارگاه طراحی تقویم کتابخانه و موزه ملی ملک هم‌زمان با برگزاری آیین وقف‌نامه‌ای گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها گشایش نمایشگاه آثار تکه‌چسبانی دانش‌آموزان در کارگاه طراحی تقویم کتابخانه و موزه ملی ملک نمایشگاه گزیده آثار تکه‌چسبانی (کولاژ) دانش‌آموزان دبیرستانی و هنرستانی تهران و کرج در حوزه تقویم، هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه سلام‌الله علیها در روز یک‌شنبه 31 فروردین در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

اصل دو نسخه نفیس به خط ام سلمه دختر فتحعلی‌شاه در کتابخانه و موزه ملی ملک نمایش درمی‌آید

اصل دو نسخه نفیس به خط ام سلمه دختر فتحعلی‌شاه در کتابخانه و موزه ملی ملک نمایش درمی‌آید نسخه‌های خطی «دعای صباح» و «الدعا» در موقوفه آستان قدس رضوی اصل دو نسخه نفیس به خط ام سلمه دختر فتحعلی‌شاه در کتابخانه و موزه ملی ملک نمایش درمی‌آید نسخه برجسته و نفیس خطی «دعای صباح» و «کتاب الدعا» به خط ام سلمه دختر فتحعلی‌شاه قاجار، هنرمند خوش‌نویس سده سیزدهم هجری در روز یک‌شنبه 31 فروردین 1393 خورشیدی به مدت دو هفته در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درمی‌آید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

گشایش نمایشگاه نسخه‌های خطی مربوط به بانوان در کتابخانه و موزه ملی ملک

گشایش نمایشگاه نسخه‌های خطی مربوط به بانوان در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در موقوفه آستان قدس رضوی گشایش نمایشگاه نسخه‌های خطی مربوط به بانوان در کتابخانه و موزه ملی ملک همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در روز یک‌شنبه 31 فروردین 1393 خورشیدی برابر با 20 جمادی‌الثانی 1435 قمری در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، «نمایشگاه نسخه‌های خطی مربوط به بانوان» گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

انتشار فهرست خدمات تالار محققان کتابخانه و موزه ملی ملک به پژوهشگران و دانشجویان

انتشار فهرست خدمات تالار محققان کتابخانه و موزه ملی ملک به پژوهشگران و دانشجویان پژوهشگران و دوستداران علم و تحقیق، با مراجعه به کتابخانه و موزه ملی ملک، می‌توانند از خدمات گوناگون فرهنگی تالار محققان کتابخانه بهره بگیرند. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، تالار محققان کتابخانه و موزه ملی ملک، خدمات گوناگون فرهنگی به پژوهشگران و دانشجویان علاقه‌مند به پژوهش ارایه می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان بهره‌گیری از شبکه مجازی به عنوان ابزار پژوهشی اشاره کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ در اخبار موسسه

آغاز ثبت نام بهاره برای دوره‌های جدید آموزشی کتابخانه و موزه ملی ملک در حوزه هنرهای سنتی/ به پیوست جدول

آغاز ثبت نام بهاره برای دوره‌های جدید آموزشی کتابخانه و موزه ملی ملک در حوزه هنرهای سنتی/ به پیوست جدول مرکز آموزش موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با آغاز سال 1393 خورشیدی، برای دوره‌های جدید آموزش هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی در فصل بهار ثبت نام می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۶ فروردین ۱۳۹۳ در اخبار موسسه