زمان خدمات‌رسانی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در ماه مبارک رمضان

زمان خدمات‌رسانی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در ماه مبارک رمضان برنامه موقوفه متعلق به آستان قدس رضوی در ماه روزه‌داری برای میزبانی از مخاطبان 9 تا 15؛ زمان خدمات‌رسانی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در ماه مبارک رمضان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ساعت خدمات‌رسانی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به مخاطبان و مراجعان تغییر می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۶ تیر ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

نشست «ایران‌شناسی در قزاقستان» با سخنرانی دکتر «قالیه قنبربکووا» پژوهشگر و ایران‌شناس از قزاقستان

نشست «ایران‌شناسی در قزاقستان» با سخنرانی دکتر «قالیه قنبربکووا» پژوهشگر و ایران‌شناس از قزاقستان موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌کند نشست «ایران‌شناسی در قزاقستان» با سخنرانی دکتر «قالیه قنبربکووا» پژوهشگر و ایران‌شناس از قزاقستان نشست «ایران‌شناسی در قزاقستان» با سخنرانی دکتر «قالیه قنبربکووا» پژوهشگر و ایران‌شناس از قزاقستان و دکتر «محسن جعفری مذهب» مدیر بخش ایران‌شناسی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه 12 تیر 1392 خورشیدی در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

کتابخانه و موزه ملی ملک در ادامه «نشست‌های تخصصی سکه» برگزار می‌کند؛ بررسی و شناخت نمادهای سکه‌های هخامنشی

کتابخانه و موزه ملی ملک در ادامه «نشست‌های تخصصی سکه» برگزار می‌کند؛ بررسی و شناخت نمادهای سکه‌های هخامنشی «محمد خزایی» محقق و پژوهشگر حوزه سکه‌های تاریخی، در ادامه برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی سکه در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، در نشست تیرماه به «بررسی و شناخت نمادهای سکه‌های هخامنشی» می‌پردازد. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نشست‌های تخصصی سکه، برآیند همکاری موزه‌های سکه در تهران به شمار می‌آید که در هر ماه با موضوعی ویژه در این موقوفه متعلق به آستان قدس رضوی برگزار می‌شود. در این برنامه، کارشناسان سکه از موزه‌های گوناگون تهران و نیز علاقه‌مندان و دوستداران سکه‌های تاریخی حضور می‌یابند. نشست تیر 1392 خورشیدی که در روز سه‌شنبه 4 تیر از ساعت 10 صبح در نگارخانه موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود، به سکه‌های هخامنشی و بررسی و شناخت نمادهای روی آن‌ها اختصاص دارد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

گرامی‌داشت میلاد امام حسین (ع) در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ نسخه خطی شرح عبدالعلی بیرجندی بر «تذکره نصیریه» به نمایش درآمد

گرامی‌داشت میلاد امام حسین (ع) در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ نسخه خطی شرح عبدالعلی بیرجندی بر «تذکره نصیریه» به نمایش درآمد همزمان با آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین (ع)، نسخه خطی شرح علامه عبدالعلی بیرجندی بر «تذکره نصیریه» اثر «خواجه نصیر‌الدین توسی» به مدت شش ماه، در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در آستانه دید علاقه‌مندان و دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، این آیین فرخنده با حضور «سید‌محمد بهشتی» رییس کمیته ملی موزه‌های ایران، «رضا کوچک‌زاده» پژوهشگر و مولف کتاب «فهرست توصیفی شبیه‌‌نامه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک»، «نوشاد رکنی» پژوهشگر میراث فرهنگی، «خسرو شیخی» مدیر امور عمومی و پشتیبانی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، «محسن میرزا‌علی» پرده‌خوان و جمعی از استادان و علاقه‌مندان عرصه هنر و فرهنگ برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

بررسی جایگاه علمی ریاضی‌دان و ستاره‌شناس مشهور ایرانی و گشایش نمایشگاه گزیده کاغذهای ابری

بررسی جایگاه علمی ریاضی‌دان و ستاره‌شناس مشهور ایرانی و گشایش نمایشگاه گزیده کاغذهای ابری برنامه‌های آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین (ع) در کتابخانه و موزه ملی ملک بررسی جایگاه علمی ریاضی‌دان و ستاره‌شناس مشهور ایرانی و گشایش نمایشگاه گزیده کاغذهای ابری همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک- موقوفه متعلق به آستان قدس رضوی- کارشناسان درباره جایگاه علمی عبدالعلی بیرجندی ریاضی‌دان و ستاره‌شناس مشهور سده‌های نهم و دهم هجری سخنرانی خواهند کرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

رونمایی از کتاب «فهرست توصیفی شبیه‌نامه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک»

رونمایی از کتاب «فهرست توصیفی شبیه‌نامه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک» در آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در موقوفه متعلق به آستان قدس رضوی انجام می‌شود رونمایی از کتاب «فهرست توصیفی شبیه‌نامه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک» همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، کتاب «فهرست توصیفی شبیه‌نامه‌های ملک (شبیه‌نامه‌های گنجینه خطی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک)» رونمایی خواهد شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

آیین گرامی‌داشت مبعث حضرت محمد (ص) در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ بررسی جایگاه معراج پیامبر (ص) در نگارگری ایرانی

آیین گرامی‌داشت مبعث حضرت محمد (ص) در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ بررسی جایگاه معراج پیامبر (ص) در نگارگری ایرانی عصر شنبه هجدهم خرداد‌ ماه موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به یمن نام رسول نور و رحمت و زیباترین جلوه آفرینش، غرق در شکوهی روحانی و عطر محمدی بود. در بخشی از این مراسم، میهمانان به ویژه علاقه‌مندان به هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی، به تماشای هنر نگارگران ایرانی در نمایش معراج پیامبر (ص) نشستند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

رونمایی از نسخه نفیس خطی «شرح التذکره النصیریه فی الهیئه» عبدالعلی بیرجندی در کتابخانه و موزه ملی ملک

رونمایی از نسخه نفیس خطی «شرح التذکره النصیریه فی الهیئه» عبدالعلی بیرجندی در کتابخانه و موزه ملی ملک به مناسبت ثبت «پانصدمین سالگرد زندگی فعال عبدالعلی بیرجندی» در برنامه ثبت سده و هزاره مشاهیر یونسکو انجام می‌شود رونمایی از نسخه نفیس خطی «شرح التذکره النصیریه فی الهیئه» عبدالعلی بیرجندی در کتابخانه و موزه ملی ملک موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام، به مناسبت ثبت «پانصدمین سالگرد زندگی فعال عبدالعلی بیرجندی» در برنامه ثبت سده و هزاره مشاهیر یونسکو، از نسخه نفیس خطی «شرح التذکره النصیریه فی الهیئه» تالیف این ریاضی‌دان و ستاره‌شناس مشهور سده‌های نهم و دهم هجری رونمایی می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

معراج‌نامه‌ها و نگارگری‌های معراج در کتابخانه و موزه ملی ملک

معراج‌نامه‌ها و نگارگری‌های معراج در کتابخانه و موزه ملی ملک سخنرانی «عبدالمجید شریف‌زاده» در آیین گرامی‌داشت مبعث حضرت رسول (ص) معراج‌نامه‌ها و نگارگری‌های معراج در کتابخانه و موزه ملی ملک «سیدعبدالمجید شریف‌زاده» نگارگر و پژوهشگر حوزه هنرهای سنتی در آیین گرامی‌داشت مبعث حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله در کتابخانه و موزه ملی ملک، درباره معراج‌نامه‌ها و نگارگری‌های معراج سخنرانی خواهد کرد. «شریف‌زاده» به ویژگی‌های هنری و معنوی نگاره‌های مرتبط با معراج خواهد پرداخت.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ در اخبار موسسه