​حضور چشم‌گیر آثار کتابخانه و موزه ملی ملک در طرح نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر

​حضور چشم‌گیر آثار کتابخانه و موزه ملی ملک در طرح نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر آثار تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک در طرح نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر که شهرداری تهران به اجرا گذاشته است، حضوری چشم‌گیر در تابلوهای شهری یافته‌اند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «براعت استهلال» (آغازنامه) برگزار می‌کند

کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «براعت استهلال» (آغازنامه) برگزار می‌کند کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاهی از نسخه‌های منظوم و منثور خطی برگزار می‌کند که در آن ها از صنعت ادبی «براعت استهلال» (آغازنامه) بهره گرفته شده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی

بازدید رایگان از موزه ملی ملک به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، از روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ خورشیدی به مدت یک هفته، به رایگان از دوستداران آثار تاریخی و موزه‌ای میزبانی می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

گنجینه موزه ملی ملک، بیانگر تاریخ فوق‌العاده ایران است

گنجینه موزه ملی ملک، بیانگر تاریخ فوق‌العاده ایران است سفیر آلمان در ایران در بازدید از بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی و نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران، با اشاره به ابهت و عظمت گنجینه آثار وقفی حاج حسین آقا ملک اعلام کرد: «وجود چنین آثار ارزشمند از دوره‌های گذشته حکومت‌گری در ایران، بیانگر تاریخ فوق‌العاده‌ای است که این کشور با خود همراه دارد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در اخبار موسسه بازدید‌های خاص

برگزاری کارگاه «شناخت انواع خط در نسخه‌های خطی» با تدریس استاد عبدالله انوار

برگزاری کارگاه «شناخت انواع خط در نسخه‌های خطی» با تدریس استاد عبدالله انوار کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه یک روزه «شناخت انواع خط در نسخه‌های خطی» را با تدریس استاد سیدعبدالله انوار برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی

آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اسلام (ص) در کتابخانه و موزه ملی ملک

آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اسلام (ص) در کتابخانه و موزه ملی ملک آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله بر اساس وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک با برنامه‌های گوناگون فرهنگی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها برنامه‌های آموزشی

«تور تجربه قصه در موزه ملی ملک» برگزار می‌شود

«تور تجربه قصه در موزه ملی ملک» برگزار می‌شود کتابخانه و موزه ملی ملک، «تور تجربه قصه در موزه ملی ملک» را هم‌زمان با مبعث حضرت پیامبر صلی‌الله علیه و آله به مدت 3 روز برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی بازدید‌های خاص

برگزاری دوره آموزشی نگارگری در کتابخانه و موزه ملی ملک

برگزاری دوره آموزشی نگارگری در کتابخانه و موزه ملی ملک دوره آموزشی نگارگری با تدریس حسین نجومی در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، «نگارگری»، دوره تازه آموزشی از مجموعه فعالیت‌های آموزشی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی است. این دوره آموزشی در پنج جلسه، یک‌شنبه هر هفته برگزار می‌شود.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در اخبار موسسه

​اجرای برنامه‌های آیینی در گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام

​اجرای برنامه‌های آیینی در گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت علی علیه‌السلام، از مجموعه آیین‌های وقف‌نامه‌ای مورد تاکید حاج حسین آقا ملک واقف و بنیان‌گذار کتابخانه و موزه ملی ملک، در این موقوفه متعلق به آستان قدس رضوی برگزار شد. اجرای برنامه زورخانه‌ای و آیین‌های پهلوانی، حمله‌خوانی و منقبت‌خوانی و اجرای شهر فرنگ‌خوانی از جمله برنامه‌های این آیین گرامی‌داشت بود که در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در اخبار موسسه مراسم و آیین‌ها

آیین‌های پهلوانی و زورخانه‌ای در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

آیین‌های پهلوانی و زورخانه‌ای در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود گروهی از فعالان روزخانه‌ای به مناسبت آیین گرامی‌داشت میلاد امام علی علیه‌السلام در کتابخانه و موزه ملی ملک گردهم می‌آیند تا با اجرای آیین‌ها پهلوانی، یاد مولای متقیان را گرامی بدارند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در اخبار موسسه برنامه‌های آموزشی