نرم‌افزار موبایل کتابخانه و موزه ملی ملک، 28 دی ماه رونمایی می‌شود

نرم‌افزار موبایل کتابخانه و موزه ملی ملک، 28 دی ماه رونمایی می‌شود هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اسلام (ص) در موقوفه 77 ساله آستان قدس رضوی نرم‌افزار (Application) موبایل کتابخانه و موزه ملی ملک رونمایی می‌شود نرم‌افزار موبایل کتابخانه و موزه ملی ملک در آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله در روز شنبه 28 دی 1392 خورشیدی رونمایی می‌شود. علاقه‌مندان بدین‌ترتیب می‌توانند از این‌پس، به بانک اطلاعات کتاب‌های کتابخانه ملی ملک روی تبلت یا گوشی هوشمند خود دسترسی داشته باشند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت محمد مصطفی (ص)، نمایشگاه آثار جمعی از شکسته‌نویسان گشایش می‌یابد

همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت محمد مصطفی (ص)، نمایشگاه آثار جمعی از شکسته‌نویسان گشایش می‌یابد همزمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت محمد مصطفی (ص)، نمایشگاه آثار جمعی از شکسته‌نویسان گشایش می‌یابد «طلوعی دیگر» در کتابخانه و موزه ملی ملک همزمان با برگزاری آیین گرامی داشت میلاد حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و سلم، نمایشگاه خوش‌نویسی «طلوعی دیگر» (آثار جمعی از شکسته‌نویسان/ هنرجویان استاد مجتبی ملک‌زاده) در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

کتاب ماه کلیات، ویژه کتابخانه و موزه ملی ملک منتشر شد

کتاب ماه کلیات، ویژه کتابخانه و موزه ملی ملک منتشر شد کتاب ماه کلیات شماره 193 (دی 1392 خورشیدی) ویژه کتابخانه و موزه ملی ملک منتشر شد. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، در این ماهنامه، در قالب مقاله‌ها و گفت‌وگوهایی به شکل ویژه و از جنبه‌های گوناگون به این موقوفه 77 ساله پرداخته شده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۲ در

دوره آموزشی سیر نظری تاریخ آرایه‌های تزیینی نسخه‌های خطی در ایران تا آغاز سده نهم هجری

دوره آموزشی سیر نظری تاریخ آرایه‌های تزیینی نسخه‌های خطی در ایران تا آغاز سده نهم هجری موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌کند دوره آموزشی «سیر نظری تاریخ آرایه‌های تزیینی نسخه‌های خطی در ایران تا آغاز سده نهم هجری» موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در تداوم مسیر آگاهی‌بخشی در حوزه کتابت و کتاب‌آرایی سنتی ایرانی- اسلامی، دوره آموزشی «سیر نظری تاریخ آرایه‌های تزیینی نسخه‌های خطی در ایران تا آغاز سده نهم هجری (کوفی، ایلخانی، سلجوقی، تیموری)» را برگزار می‌کند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

تبریک روز و هفته وقف

تبریک روز و هفته وقف «موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک» نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های نفیس خطی، فرارسیدن روز وقف (9 دی) و آغاز هفته وقف را به همه نیک‌اندیشان و فرهیختگان تبریک می‌گوید.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

خدمات‌رسانی فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک از یکم دی ماه ازسرگرفته می‌شود

خدمات‌رسانی فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک از یکم دی ماه ازسرگرفته می‌شود بازگشایی موقوفه آستان قدس رضوی پس از یک ماه توقف به دلیل اصلاحات معماری خدمات‌رسانی فرهنگی کتابخانه و موزه ملی ملک از یکم دی ماه ازسرگرفته می‌شود «موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک» پس از یک توقف کوتاه 30 روزه در خدمات‌رسانی فرهنگی به مخاطبان به دلیل انجام اصلاحات داخلی معماری، از یکم دی 1392 خورشیدی، خدمات‌رسانی خود را به مراجعه کنندگان محترم همچون گذشته ازسرمی‌گیرد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

کتابخانه و موزه ملی ملک برترین موسسه کشور در نگهداری از نسخه‌های خطی شد

کتابخانه و موزه ملی ملک برترین موسسه کشور در نگهداری از نسخه‌های خطی شد معرفی برگزیدگان سیزدهمین آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی ایران «کتابخانه و موزه ملی ملک» برترین موسسه کشور در نگهداری از نسخه‌های خطی شد کتابخانه و موزه ملی ملک در «سیزدهمین آیین بزرگ‌داشت حامیان نسخ خطی» به عنوان «موسسه برگزیده کشور در پاسداشت میراث مکتوب و مستند ایران اسلامی» برگزیده شد.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

تعطیلی موقت خدمات‌رسانی فرهنگی به مخاطبان به دلیل ساخت‌وساز و اصلاح معماری

تعطیلی موقت خدمات‌رسانی فرهنگی به مخاطبان به دلیل ساخت‌وساز و اصلاح معماری مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک خبر داد تعطیلی موقت خدمات‌رسانی فرهنگی به مخاطبان به دلیل ساخت‌وساز و اصلاح معماری خدمات‌رسانی فرهنگی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، به دلیل انجام ساخت‌وساز و طرح اصلاح معماری ساختمان، موقتا به مدت یک ماه از یکم آذر تا یکم دی 1392 متوقف خواهد شد. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، این اقدام در تداوم طرح 5 ساله اصلاح معماری ساختمان موقوفه صورت می‌گیرد که در همه مدت بدون تعطیلی و توقف خدمات‌رسانی فرهنگی به مخاطبان تاکنون انجام شده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

به شیوه چاپ عکسی از روی نسخه نفیس موجود در کتابخانه و موزه ملی ملک/ کلیات اشعار خواجوی کرمانی بازنشر شد

به شیوه چاپ عکسی از روی نسخه نفیس موجود در کتابخانه و موزه ملی ملک/ کلیات اشعار خواجوی کرمانی بازنشر شد «کلیات اشعار خواجوی کرمانی» از شاعران بزرگ ایران در سده هشتم هجری، از روی نسخه خطی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک بازنشر شد. به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، کتاب ارزشمند «کلیات اشعار مولانا الاعظم خواجو الکرمانی» به شیوه چاپ نفیس عکسی، با همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان، کتابخانه و موزه ملی ملک تهران، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کرمان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در یک‌هزار نسخه بازنشر شده است. نسخه منتشر شده، نسخه‌ای از کلیات خواجوی کرمانی است که به شماره ثبت 5980 در کتابخانه و موزه ملی ملک نگه‌داری می‌شود. این نسخه به وسیله محمد ابن عمران کرمانی در سال 750 هجری کتابت شده است.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۲ در اخبار موسسه

محرم، باز آمد ... ماه سوگواری سیدالشهدا

محرم، باز آمد ... ماه سوگواری سیدالشهدا محرم، باز آمد ... ماه سوگواری سیدالشهدا ... بزرگ‌مردی از خانواده خوبان ... او که با ایثار و شهادت خود مسیر تاریخ را تغییر داد. محرم، حال شهر و مردمانش، دگر می‌شود ... محرم، خاطره همه نسل‌هایی است که فداکاری و فداکاران را دوست می‌دارند و می‌ستایند.

ادامه مطلب

منتشر شده در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۲ در اخبار موسسه